na tle ściany zamku kobieta przy sztaludze malująca z natury fragment obiektu

Wakacje, czas relaksu i wypoczynku, realizacji marzeń sprzyja wszelkiego rodzaju imprezom plenerowym, dlatego też od kilku już lat można obserwować artystów amatorów uwieczniających na płótnach niepołomicką architekturę i przyrodę.

Jak co roku, tak i w te wakacje pasjonaci malarstwa i rysunku zgromadzili się by przez cały tydzień, od 31 lipca do 4 sierpnia wziąć udział w Niepołomickim Plenerze Malarskim. Pod wprawnym okiem doktor Natalii Nowackiej, grupa 14 osób, w różnym wieku zmierzyła się z niełatwą sztuką malowania z natury.

W tym roku pogoda płatała nam figle, ale przed kroplami deszczu chroniliśmy się w arkadach niepołomickiego zamku, by potem znów wraz z promieniami słońca pojawiać się na niepołomickich uliczkach.

Plener zorganizowany przez Centrum Kultury w Niepołomicach wraz z Domem Kultury w Woli Batorskiej, zachwycił zarówno uczestników, jak i przechodniów, którzy często zaskoczeni takim spotkaniem, mieli okazję podziwiać artystów przy pracy. W ciągu tego tygodnia  powstały ciekawe, a nawet zachwycające obrazy.

Wśród uczestników pleneru znaleźli się zarówno stali bywalcy zajęć rysunku i malarstwa sztalugowego w Domu Kultury w Woli Batorskiej, jak i nowi uczestnicy.

Efekty wakacyjnych zmagań artystycznych będzie można podziwiać jesienią na wystawie poplenerowej, w galerii Domu Kultury w Woli Batorskiej.

Już dziś serdecznie zapraszamy.