wrociy z mistrzostw z siedmioma trofeami 1 20180503 1959187854Niepołomickie Mażoretki znów mają powody do satysfakcji i radości, bowiem wróciły z VII Mistrzostw Polski Południowo Wschodnich w Pustkowie koło Dębicy z siedmioma nagrodami zespołowymi i indywidualnymi.

Zagórze -juniorki - Mażoretki klasyczne - I miejsce
Zabierzów Bocheński - kadetki- I miejsce za defiladę
seniorki - zespół główny - III miejsca za defiladę i prezentację sceniczną
Zakrzów - duet, kadetki - II miejsce -Miranda Grabowska, Amelia Kozioł
Zakrzów - duet seniorki - III miejsce - Zofia Filiczak i Dominika Tomczyk
Zabierzów Bocheński - solo baton senior- Weronika Wesołowska II miejsce
Zabierzów Bocheński - solo flaga senior - Weronika Wesołowska I miejsce

Po długim, jesienno zimowym okresie wytężonej pracy, właśnie wiosną nadszedł czas, aby pokazać kolejne zdobyte umiejętności. Pierwszym poważnym egzaminem był udział w mistrzostwach w Pustkowie. Do tego gościnnego miasta zjeżdżają zespoły mażoretek, cheerleaderek i tamburmajorek z podkarpacia, małopolski i lubelskiego. Jak co roku, 1 maja 2018 odbyło się wielkie święto tańca, akrobatyki i żonglerki pałeczkami mażoretkowymi, pałeczkami z flagą i buławami. Z roku na rok impreza przyciąga coraz więcej zespołów, a w tym roku we wszystkich konkurencjach brało udział niemal 800 uczestników.

Zanim jednak zespoły mogły się zaprezentować oraz poddać ocenie jury uczestniczyły w tradycyjnym, ulicznym korowodzie. Licznie zgromadzeni mieszkańcy oraz goście podziwiali wielobarwny pochód prowadzony przez Orkiestrę Dętą Gminy Dębica. A za orkiestrą dopiero się działo. Kolorowo wystrojone mażoretki, które żonglowały błyszczącymi pałeczkami, grupy dziewcząt z pomponami we wszystkich kolorach, wstążki, cekiny, błyszczące tkaniny. Całość, niemal tysięcznej rzeszy uczestników, trenerów i widzów, prezentowała się niezwykle efektownie.


Po oficjalnej części otwarcia mistrzostw bardzo szybko zaczęły się pokazy konkursowe. Pierwszym zespołem, który oglądaliśmy na parkiecie hali widowiskowo sportowej Zespołu Szkół w Pustkowie - Osiedlu były nasze najmłodsze mażoretki, grupa kadetek z Zabierzowa Bocheńskiego. Z naturalnym wdziękiem wykonały choreografię zwaną defiladą, która polega na przejściu 100 metrów jednocześnie wykonując różne układy, figury, a wszystko to połączone z pracą pałeczką. Potem trochę wytchnienia, gdy występują inne zespoły, by znów wejść na halę i wykonać drugą choreografię zwaną układem scenicznym. Na tym najmłodsza grupa zakończyła swoje występy. Dla pozostałych dopiero się one zaczynały. Niepołomickie seniorki, które niemal w całości reprezentują Dom Kultury w Zakrzowie, wykonały regulaminowy przemarsz i układ sceniczny. Dziewczęta z Domu Kultury w Zagórzu wystąpiły w kategorii mażoretki klasyczne.


Na tym zakończyły się pokazy grupowe. Pikanterii wszystkim występom dodają popisy dziewcząt w kategoriach solo, duetach i trio.


Wszystkim występom towarzyszą wielkie emocje, ale atmosfera na mistrzostwach jest wspaniała. Każdą prezentację dopingują pozostali uczestnicy, którzy czekają na swoją kolejkę, albo już mają za sobą prezentacje. Pomagają ostudzić emocje, zwłaszcza wtedy, gdy coś pójdzie nie tak, jak zaplanowali wykonawcy. Zdarzają się upadki przyrządów, potknięcia, problemy z podkładem muzycznym, ale szanse na zwycięstwo są zawsze. Pewności siebie dodawali również rodzice naszych dziewcząt, którzy licznie przybyli oglądać swoje pociechy. Najwięcej emocji jest wtedy, gdy następuje ogłoszenie wyników. Każdy zespół, każdy uczestnik pragnie, aby to on został wywołany do odbioru nagrody.


Nasze najmłodsze mażoretki pierwszy raz uczestniczyły w takim wydarzeniu i pierwsze występowały, one też pierwsze odebrały nagrodę za zdobyte I miejsce w wykonaniu defilady. Radość dziewczynek i nasza była niesamowita. To zwieńczenie pracy całej grupy, instruktora, rodziców. Ta nagroda niosła nadzieję na więcej, bo wszystkie prezentacje były piękne, a niepołomickie dziewczęta stanęły na wysokości zadania. Mieliśmy rację, ponieważ jurorzy uznali, że Niepołomickie Mażoretki w kategorii seniorki zasłużyły na III miejsce w przemarszu i kolejne III miejsce w układzie scenicznym, równocześnie otrzymując nominację do udziału w Mistrzostwach Polski w Kędzierzynie - Koźlu. Grupa z Zagórza zdobyła I miejsce w kategorii mażoretki klasyczne oraz nominację do Kędzierzyna - Koźla. Na tym jednak nie koniec tegorocznych nagród. Duet z Zakrzowa, Miranda Grabowska i Amelia Kozioł zasłużył na II miejsce w kategorii kadetki. Zofia Filiczak i Dominika Tomczyk, to drugi duet z Zakrzowa, który w kategorii seniorek zdobył III miejsce. Pozostały jeszcze solówki Weroniki Wesołowskiej z Zabierzowa Bocheńskiego, która wykonała je w dwóch różnych technikach. I tak pokaz z pałeczką został oceniony na II miejsce, ale za pokaz z flagą sięgnęła po I miejsce i otrzymała nominację do Kędzierzyna - Koźla za oba pokazy.


W ogólnej klasyfikacji trio z Zakrzowa w składzie Natalia Tyniec, Julia Tyniec i Otylia Sosin uplasowało się na IV pozycji, oraz pokaz sceniczny małych, zabierzowskich mażoretek został oceniony na IV miejsce. Również IV miejsce to lokata mini formacji z Zakrzowa, którą tworzyły Marlena Deptuch, Otylia Sosin, Julia Tyniec, Amelia Kozioł, Miranda Grabowska.


Podczas mistrzostw grupa seniorek wystąpiła w składzie: Oliwia Budek, Marcelina Wandas, Dominika Tomczyk, Zuzanna Cicha, Zofia Filiczak, Emilia Fortuna, Blanka Flak, Weronika Wesołowska.


W skład mażoretek klasycznych weszły: Julia Bednarczyk, Justyna Czaplak, Gabriela Grabowska, Magdalena Kot, Julia Klima, Jagoda Szewczyk, Ewelina Szeląg, Amelia Wąsołek, Oliwia Włodarczyk, Katarzyna Zabłocka.


Najmłodszą grupę mażoretek utworzyły: Natalia Jasonek, Julia Kołodziej, Karolina Kołodziej, Gabriela Kot, Wioleta Kot, Wiktoria Kot, Nikola Mazur, Magdalena Waśniowska, Julia Żelazny.


Niepołomickie Mażoretki to zespół Centrum Kultury w Niepołomicach. Wszystkie dziewczęta rozwijają swoje pasje artystyczno taneczne w Domach Kultury w Zabierzowie Bocheńskim, Zakrzowie i Zagórzu pod kierunkiem choreograf Aleksandry Kubik.

Wszystkim, którzy mieli swój udział w uzyskaniu tych pięknych rezultatów dziękujemy i gratulujemy.

Maria Strzelec
kierownik zespołu Niepołomickie Mażoretki

Migawka z mistrzostw 

www.youtube.com/results?search_query=prawie+800+zawodniczek

  • Wróciły z mistrzostw z siedmioma trofeami_1
  • Wróciły z mistrzostw z siedmioma trofeami_2
  • Wróciły z mistrzostw z siedmioma trofeami_3
  • Wróciły z mistrzostw z siedmioma trofeami_4
  • Wróciły z mistrzostw z siedmioma trofeami_5
  • Wróciły z mistrzostw z siedmioma trofeami_6

więcej fotorelacja