przygoda z witraem 1 20180726 1881649197Po udanym majowym kursie witrażu, jaki odbył się wówczas w Domu Kultury w Woli Batorskiej pojawiła się kolejna grupa chętnych do pracy z tak fascynującym, a zarazem trudnym w obróbce materiałem jakim jest szkło. To dla nich, począwszy od 6 lipca przez dwa kolejne, wakacyjne weekendy w Domu Kultury w Ochmanowie zorganizowany został kurs witrażu w technice Tiffany'ego.

Szkło jako wyjątkowy materiał, zastosowany w odpowiedniej technice, a z taką mamy do czynienia, daje każdemu możliwość wykonania pięknego dzieła. Nie trzeba pięknie malować i rysować, aby stworzyć takie dzieło. Wystarczy uruchomić własne pokłady wyobraźni, dodać zapału, staranności i precyzji, dorzucić chwilę czasu i duża dawka satysfakcji z oryginalnego dzieła jest zapewniona.

Prowadząca kurs pani Renata Krzysztofek wiodła uczestników krok po kroku przez cały proces projektowania i tworzenia witraża, od prostych ramek do bardziej skomplikowanych form i wzorów zaproponowanych przez uczestników. Każdy nauczył się ciąć, obłamywać i szlifować szkło oraz poznał narzędzia niezbędne do pracy z witrażem i szkłem.

Mimo, że uczestnikami warsztatów były osoby, które po raz pierwszy pracowały w tej technice powstało wiele ciekawych pracy, w tym różnorodne zawieszki, małe formy witrażowe, anioły, ramki. Swoje pierwsze witrażowe dzieła każdy zabrał do domu, by tam cieszyły oczy.
Fascynująca przygoda z artystyczną obróbką szkła i tworzeniem witrażu została rozpoczęta, a uczestnicy deklarują chęć dalszego pogłębiania tajników pracy ze szkłem i mają nadzieję, że już we wrześniu ich zapał zostanie wykorzystany do dalszej pracy twórczej.

W miłej atmosferze, wśród przyjaznych osób, w taki właśnie sposób uczestnicy tworzyli swoje dzieła jak widać w fotorelacji.

Barbara Cicha
instruktor Domu Kultury w Ochmanowie

  • Przygoda z witrażem_1
  • Przygoda z witrażem_2
  • Przygoda z witrażem_3
  • Przygoda z witrażem_4
  • Przygoda z witrażem_5
  • Przygoda z witrażem_6

więcej fotorelacja