spotkanie z mistrzami w galeria w woli batorskiej 2 20171116 1766357104W Domu Kultury w Woli Batorskiej od lat odbywają się zajęcia rysunku i malarstwa. Za każdym razem, gdy jakaś zagubiona artystyczna dusza zagląda w nasze progi, a my dostrzegamy w niej choć iskierkę talentu, staramy się ją jak najbardziej rozniecić, tak by z tej małej iskierki zapłonął wielki ogień. Przy odrobinie czasu i cierpliwości, zwykle się to udaje.

Tak było z panią Małgorzatą Franczak, której iskierka dziś płonie niczym wielki pożar. Na początku pojawiła się u nas jako nauczycielka języka angielskiego, z czasem dołączyła do grona uczestników Szkoły Rysunku i Malarstwa, a dziś to dumna artystka, która 14 listopada 2017 otwarła w galerii w Domu Kultury w Woli Batorskiej swoją pierwszą wystawę.

Pierwsi goście pojawili się już na długo przed rozpoczęciem wernisażu, a gdy przyszedł czas na oficjalne rozpoczęcie uroczystości, nasza instruktorka plastyki, pani Natalia Nowacka, pokrótce przedstawiła historię i drogę, którą musiała przebyć Pani Małgorzata by osiągnąć dzisiejsze umiejętności.

Sama autorka dopowiedziała kilka słów na temat przedstawianych obrazów. Opowiedziała o swoich początkach, o pierwszych rysunkach portretów wykonanych za pomocą węgla i pierwszych pracach na płótnie. Pokazała swój pierwszy obraz i kilka pierwszych portretów, a na koniec przedstawiła te najbardziej aktualne dzieła. Nie obyło się oczywiście bez gratulacji oraz słów uznania ze strony dyrektora Centrum Kultury w Niepołomicach pani Małgorzaty Gajdy, które dopełniły całej uroczystości.

Tych, którzy z różnych przyczyn nie pojawili się na wernisażu zapraszamy do oglądnięcia wystawy jeszcze do 14 grudnia 2017 oraz wypatrywania informacji o kolejnych takich wydarzeniach, bowiem autorka osobiście przyznała, że nie zamierza ani przestawać ani zwalniać tępa i już wkrótce powstaną kolejne dzieła.

Wystawa Małgorzaty Franczak jest pierwszą wystawą w nowo tworzonej galerii w Domu Kultury w Woli Batorskiej. Pragniemy także zaprosić do wystawiania w niej swoich prac wszystkich chętnych artystów.

Renata Siwek
instruktor Domu Kultury w Woli Batorskiej

  • SPOTKANIE Z MISTRZAMI w galeria w Woli Batorskiej_1
  • SPOTKANIE Z MISTRZAMI w galeria w Woli Batorskiej_2
  • SPOTKANIE Z MISTRZAMI w galeria w Woli Batorskiej_3
  • SPOTKANIE Z MISTRZAMI w galeria w Woli Batorskiej_4
  • SPOTKANIE Z MISTRZAMI w galeria w Woli Batorskiej_5
  • SPOTKANIE Z MISTRZAMI w galeria w Woli Batorskiej_6
  • SPOTKANIE Z MISTRZAMI w galeria w Woli Batorskiej_7
  • SPOTKANIE Z MISTRZAMI w galeria w Woli Batorskiej_8
  • SPOTKANIE Z MISTRZAMI w galeria w Woli Batorskiej_9

więcej fotorelacja