Czytaj więcej...WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI
Szeroko rozumiane działania plastyczne, twórcze i zabawy manualne bardzo wzbogacają i rozwijają osobowość dziecka. Wpływają na rozwój wyobraźni, sprawność manualną, dają możliwość wyładowania emocji, a to wszystko dzięki sztuce. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko mała kartka papieru i kredki, ale to wiele innych możliwości tworzenia.

Prawie każde dziecko lubi rysować i malować. Warsztaty plastyczne to forma pełna kolorów i kreatywności, kierowana do dzieci od 3 roku życia. Dzieci rozwijają swoje uzdolnienia i zainteresowania poprzez możliwość działania i poznanie różnych technik. Mają tutaj możliwość m.in. malowania różnymi rodzajami farb, rysowania ołówkiem, pastelami i kredkami, wykonują kolaże, tworzą formy przestrzenne i dekoracyjne z różnych materiałów i w różnych technikach.

W roku artystycznym 2018/2019 zajęcia prowadzą
Dom Kultury w Woli Batorskiej pani Natalia Nowacka, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie
Dom Kultury w Zagórzu pani Natalia Nowacka, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie
Dom Kultury w Słomirogu pani Natalia Nowacka, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie

Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim pani Maria Strzelec
Dom Kultury w Woli Zabierzowskiej pani Monika Gądek
Dom Kultury w Zakrzowie pani Stanisława Zielińska
świetlica Kultury w Podgrabiu pani Grażyna Taborska

 

Czytaj więcej...RYSUNEK I MALARSTWO SZTALUGOWE

Rysunek i malarstwo sztalugowe kierowane do osób w różnym wieku. Tutaj obok uzdolnionych dzieci i młodzieży pracują dorośli oraz artyści amatorzy szlifujący swój warsztat. W zajęciach mogą uczestniczyć uzdolnione dzieci powyżej 10 roku życia. Instruktor prowadzi również pracę z młodzieżą przygotowującą się do szkół artystycznych.
Uczestnicy zajęć poznają różne techniki rysunku i malarstwa, elementy kompozycji plastycznej i przestrzennej, doskonalą uzdolnienia plastyczne, warsztat malarski i rysunkowy, rozwijają swoją wrażliwość i kreatywność.
Uczestnikiem warsztatów może zostać prawie każdy, kto ma ochotę pracować nad rozwojem własnego talentu plastycznego, lub chce miło spędzić czas – malując i rysując w grupie osób o podobnych zainteresowaniach. Ze względu na charakter prowadzonych zajęć udział w nich można kontynuować tak długo jak się chce.

W roku artystycznym 2018/2019 zajęcia prowadzi

Dom Kultury w Woli Batorskiej pani Natalia Nowacka - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie
Dom Kultury w Zagórzu  pani Natalia Nowacka - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie


Czytaj więcej...WARSZTATY RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO

Zajęcia są okazją do zapoznania się z różnorodnością technik i form dekoracyjnych oraz wykonania niepowtarzalnych elementów dekoracyjnych. Pod opieką artysty uczestnicy poznają tajniki różnych technik dekoracyjnych, materiały i narzędzia, ich zastosowanie. Dobór technik i tematyki prac często wynika z zainteresowania uczestników. Przykładowe techniki to zdobienie elementów drewnianych i ze szkła technika serwetkowo - decoupage, ozdoby z masy porcelanowej, ozdoby z i zdobienie materiału, filcowanie, sutasz, guilling, string art  i wiele innych.
Warsztaty kierowane głównie do młodzieży i dorosłych.
W miłej i przyjaznej atmosferze, poprzez twórcze eksperymenty możemy rozwijać swoją wyobraźnię i zdolności artystyczne, a przy tym wykonać wiele ciekawych i niepowtarzalnych ozdób.

W roku artystycznym 2018/2019 zajęcia prowadzi
Dom Kultury w Zagórzu  pani Natalia Nowacka - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie
Domu Kultury w Słomirogu prowadzi pani Natalia Nowacka - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie
Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim pani Maria Strzelec
Dom Kultury w Zakrzowie pani Stanisława Zielińska
Filia Niepołomice Jazy pani Agnieszka Góral


WARSZTATY CERAMIKI

Rodzinne warsztaty ceramiki to zajęcia wielopokoleniowe na, które zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych z dziećmi. Praca prowadzona jest na różnych poziomach z równoczesną integracją dzieci i dorosłych. Sprzyjają wzmocnieniu więzi między uczestnikami.
Uczestnicy poznają podstawowe techniki sztuki ceramicznej poprzez modelowanie, zdobienie, szkliwienie, pod okiem instruktora wykonują własne prace ceramiczne. Dla najmłodszych uczestników to również ciekawa forma doświadczania pracy z plastyczna materią gliny, relaks, rozwijanie sprawności manualnych oraz świetna zabawa.

W roku artystycznym 2018/2019 zajęcia prowadzi
Filia Niepołomice Jazy pani Agnieszka Góral

 

Czytaj więcej...TWÓRCZE WARSZTATY
To zajęcia o charakterze plastyczno - artystycznym, kierowane do dzieci. Działania plastyczne przeplatają się z różnymi technika zdobniczymi i rękodziełem artystycznym. Obok prac plastycznych dzieci wykonują różnorodne formy przestrzenne i elementy dekoracyjne /m.in. kwiaty, zdobią decoupage, filcują, malują bombki choinkowe/. Pod opieką instruktora poznają różne techniki artystyczne, narzędzia i ich zastosowanie. Zajęcia rozbudzają sprawność manualną, zdolności plastyczne, wyobraźnię i kreatywność dzieci.

W roku artystycznym 2018/2019 zajęcia prowadzi  

Dom Kultury w Zakrzowcu pani Renata Krzysztofek
Dom Kultury w Ochmanowie pani Renata Krzysztofek