wiat pasteli farb wgla i oowkow 13 20180410 1605393302Czasem los, choć niektórzy nazywają go jednak przypadkiem, rzuca nas w różne miejsca. Lecz nie ważne co sprawiło, że wszyscy znaleźliśmy się właśnie w tym miejscu. Jesteśmy szczęśliwi, że tak się stało, bowiem miejsce, którego progi przekroczyliśmy już jakiś czas temu, dało nam wiele dobrego.

Niektórzy z nas weszli po cichutku – jakby obawiając się zakłócać tą wyjątkową atmosferę skupienia panującą tu nieraz, inni wkroczyli zamaszyście i radośnie – z iskrami podekscytowania w oczach i uśmiechem na twarzy, lecz nie bez pewnego nieodpartego wrażenia, że skierowało ich tu coś znacznie potężniejszego niźli ich własne nogi, kolejni wpadli tu już jak do siebie – witając się ze wszystkimi i odwiedzając znane już sobie od dłuższego czasu miejsce lecz z pewnym zaskoczeniem stwierdzając, że wciąż skrywa przed nimi kilka pięknych niespodzianek.


To miejsce, o którym mowa to oczywiście Dom Kultury w Woli Batorskiej i bajeczne Warsztaty Rysunku i Malarstwa Sztalugowego. Już od kilku miesięcy co poniedziałek przekraczamy mury tego budynku, wchodząc do niezwykłego świata pasteli, farb, węgla i ołówków. Za każdym razem uczymy się czegoś nowego bowiem pod okiem nieustraszonej pani Natalii Nowackiej wszystko musi być dopracowane, a każdy ruch musi być wykonany z wielką dokładnością i nie mniejszym uczuciem. 

Oczywiście oprócz rad pani Natalii służymy sobie radami nawzajem, a to z tego szczególnego względu, że nasza grupa jest bardzo różnorodna. Przedstawia osoby z różnych miejsc, w różnym wieku, z różnym doświadczeniem oraz o zupełnie odmiennych zainteresowaniach – oczywiście prócz pasji do sztuki, to łączy nas wszystkich i bardzo mocno spaja. Ta przedziwna mieszanka sprawia, że rada każdego z nas jest ważna i przydatna bowiem ze względu na nasze odmienne doświadczenie, każdy z nas, zwraca uwagę na coś zupełnie innego, uwagę każdego z nas przykuwają inne szczegóły. Dlatego tradycją się stało, że każdy warsztatowicz w czasie krótkiej przerwy od tworzenia swojego małego dzieła, (oczywiście przerwa jest konieczna by po chwili wrócić do pracy ze świeżym umysłem i nowym spojrzeniem) robi szybki obchód i ogląda dzieła innych uczestników warsztatów. Czasem taki ktoś dostrzeże u innych to czego sam do tej pory poszukiwał, a czego nie mógł uchwycić w swojej pracy, a czasem właśnie zwróci uwagę na jakiś błąd czy niedociągnięcie lub sprawi, że druga osoba spojrzy na swój obraz z innej strony.

Każdy z nas jest tu ważny i każdy wnosi coś swojego do tych warsztatów. Bo dopiero razem możemy stworzyć naprawdę piękną sztukę….

Renata Siwek
instruktor Domu Kultury w Woli Batorskiej

  • Świat pasteli, farb, węgla i ołówków_1
  • Świat pasteli, farb, węgla i ołówków_2
  • Świat pasteli, farb, węgla i ołówków_3
  • Świat pasteli, farb, węgla i ołówków_4
  • Świat pasteli, farb, węgla i ołówków_5
  • Świat pasteli, farb, węgla i ołówków_6

więcej fotorelacja