mona kupi w sklepie ale 2 20180317 1833444557można wykonać swoimi rękami.

Podobno w sklepach jest wszystko. Jednak ktoś to wykonał. Skoro tak, to my też możemy zrobić sami niektóre przedmioty, np. oryginalne mydełka. Przy ich tworzeniu wszyscy są zafascynowani sposobem ich powstawania.

Wystarczy mieć bazę glicerynową, barwnik, zapach no i jakieś foremki, najlepiej silikonowe, takie do pieczenia. Z pomocą dorosłych mali twórcy z Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim przygotowali świąteczne kosmetyki do użytku w łazience. Kiedy możemy umyć ręce taką piękną babeczką z lukrem, albo owocem zamkniętym w kawałku lodu, to mycie będzie samą przyjemnością.

Jeśli dziecko nie jest entuzjastą czystości, można w kawałeczku mydła zatopić ulubioną zabawkę, którą dostanie dopiero, gdy już zużyje kosmetyk. Patrząc na zdjęcia trudno oprzeć się pokusie skosztowania takiego cudeńka. Dla bardziej romantycznych propozycją jest kwiat uwięziony w krysztale. Wszystko jest jednak wykonane z mydła.


Inną propozycją na rozwijanie wyobraźni i umiejętności manualnych jest robienie bibułowych kwiatów. W trakcie ich wykonywania poznajemy dawne sposoby ozdabiania mieszkań, dekoracji palm wielkanocnych albo przygotowania wianków do strojów. Wystarczy krepina, druciki, nożyczki i odrobina wyobraźni.

Nasze dziewczęta z radością wykonały całe bukiety wiosennych kwiatów, które były dodatkiem do ich uśmiechniętych buzi. Przy okazji przypomnieliśmy sobie jakie kwiaty pojawiają się z początkiem ciepłej pory roku. Część kwiatów zostanie wykorzystana do ozdobienia palm, które na pewno będą wyjątkowo kolorowe, w dodatku takich oryginalnych nie kupi się w sklepie, trzeba wykonać je własnymi rękami, dopóki nam się chce.

Maria Strzelec
instruktor Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim

  • Można kupić w sklepie, ale…_1
  • Można kupić w sklepie, ale…_2
  • Można kupić w sklepie, ale…_3
  • Można kupić w sklepie, ale…_4
  • Można kupić w sklepie, ale…_5
  • Można kupić w sklepie, ale…_6

więcej fotorelacja