tak jak piewa jerzy stuhr tak my malujemy 1 20171013 1761005534Tak jak śpiewa Jerzy Stuhr: „Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.”, tak my w Domu Kultury w Woli Batorskiej zmodyfikowaliśmy tą sentencję.
Obecnie pod czujnym okiem naszej instruktorki Pani Natalii Nowackiej uczymy się malarstwa i zgodnie twierdzimy, że „Malować każdy może, trochę lepiej lub… trochę lepiej!” bowiem w rysunku czy też malarstwie nie ma lepszych czy gorszych są po prostu ci, którzy znajdują się na różnym stopniu zaawansowania i wciąż rozwijają nowe umiejętności.

Jest tego doskonale świadoma Pani Nowacka, która z otwartymi ramionami przyjmuje świeżo upieczonych twórców jak i tych, którzy z farbami czy ołówkami są już za pan brat. Nowe osoby zostają postawione przede wszystkim przed pytaniem, w której technice najprzyjemniej im tworzyć. Jeśli nie są tego pewne, nic straconego! To doskonała okazja do poćwiczenia i poznania różnych technik rysunku i malarstwa. Zaś stali bywalcy korzystając z rad doskonalą swoje umiejętności.

Każdy robi tu to, na co najbardziej ma ochotę. Jedni, zafascynowani malarstwem sztalugowym, dają się porwać feerii barw zaklętych w farbach i tworzą coraz to piękniejsze obrazy, poczynając od martwej natury, poprzez majestatyczne drzewa, na krajobrazach starych młynów kończąc. Są i tacy, którzy wolą skromniejsze klimaty i tonąc w szarościach zaprzyjaźnili się z ołówkami. A niektórzy starają się przezwyciężyć trudy pracy z pastelami olejnymi.

Wszyscy oni pokochali sztukę w jej najczystszej postaci i co tydzień we wtorki o 17.00 wciąż udowadniają, że bez względu na doświadczenie „Malować każdy może…”.

Do naszej pracowni Rysunku i Malarstwa zapraszamy również Ciebie i mamy nadzieje, że ciepła, rodzinna atmosfera oraz możliwość obcowania ze sztuką przyciągnie Cię i sprawi, że zostaniesz z nami na dłużej.

Renata Siwek
instruktor Domu Kultury w Woli Batorskiej

  • Tak jak śpiewa Jerzy Stuhr, tak my malujemy_1
  • Tak jak śpiewa Jerzy Stuhr, tak my malujemy_2
  • Tak jak śpiewa Jerzy Stuhr, tak my malujemy_3
  • Tak jak śpiewa Jerzy Stuhr, tak my malujemy_4
  • Tak jak śpiewa Jerzy Stuhr, tak my malujemy_5
  • Tak jak śpiewa Jerzy Stuhr, tak my malujemy_6
  • Tak jak śpiewa Jerzy Stuhr, tak my malujemy_7
  • Tak jak śpiewa Jerzy Stuhr, tak my malujemy_8
  • Tak jak śpiewa Jerzy Stuhr, tak my malujemy_9