modelarze z domu kultury w zabierzowie bocheskim na podium 1 20171211 1957567020Modelarze z Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim na podium ogólnopolskich zawodów modeli szybowców F1N o Puchar Prezesa Zarządu Kopalni Soli w Bochni.

Już po raz czwarty bocheńskie Małopolskie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych zorganizowało w dniu 3 grudnia 2017 niecodzienne Zawody Modeli Halowych konkurencji F1N o Puchar Prezesa Zarządu Kopalni Soli w Bochni. Wyjątkowość tej imprezy polega na tym, że modele latają 250 metrów pod powierzchnią ziemi. W tym roku rywalizowało 44 zawodników z : Suwałk, Warszawy, Hrubieszowa, Tarnobrzegu, Kielc, Krosna, Nowego Sącza, Woli Batorskiej, Zabierzowa Bocheńskiego i oczywiście Bochni. Zawody zostały rozegrane w czterech konkurencjach wiekowych : młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów. Spośród zawodników poniżej 18 lat do Bochni przyjechało aż sześciu z pierwszej dziesiątki końcowej klasyfikacji Pucharu Polski z 2017 roku.

Od kilku lat nasi modelarze biorą udział w lokalnych zawodach kategorii F1N podnosząc stale swoje umiejętności i zdobywając nowe doświadczenia. Systematyczne treningi zaowocowały osiągnięciem w Bochni bardzo dobrych wyników. W kategorii wiekowej młodzików zwyciężył Mateusz Pichór z Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim, który w pierwszej kolejce rzutów osiągnął tak dobre czasy, że już na wstępie zawodów przesądził losy pierwszego miejsca. Mateusz wykonał też, wynoszący 22,4 sek., najdłuższy lot wśród młodzików, ustępując tylko o 0,2 sek. najdłuższemu lotu całych zawodów. Drugie miejsce, ze sporą ośmiosekundową stratą przypadło Filipowi Rudzińskiemu z OSiR Suwałki. Trzeci był następny z naszych zawodników - Mikołaj Solarz, który musiał jednak sporo napracować się, żeby odrobić bardzo duże straty po dwóch kolejkach. Najmłodszy z naszych młodzików startujących w zawodach - Mikołaj Szewczyk z Domu Kultury w Woli Batorskiej, debiutując w tak poważnej imprezie zajął bardzo dobre 14 miejsce. Trzecie miejsce w kategorii seniorów udało się też wywalczyć autorowi tego tekstu.


Uzyskanie tak dobrych wyników przez naszych modelarzy bardzo cieszy ale nie jest ono zaskoczeniem. Dzięki przychylności dyrekcji szkół podstawowych w Zabierzowie Bocheńskim i Woli Batorskiej modelarze mają możliwość systematycznego trenowania a ciężka praca oraz cierpliwość zaczynają przynosić pierwsze efekty.

Krzysztof Gawłowski
instruktor modelarstwa lotniczego i kosmicznego

  • Modelarze z Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim na podium_1
  • Modelarze z Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim na podium_2
  • Modelarze z Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim na podium_3
  • Modelarze z Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim na podium_4
  • Modelarze z Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim na podium_5
  • Modelarze z Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim na podium_6

więcej w fotorelacji