zawody modeli szybowcow 1 20171026 1411592814Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim wraz z Pracownią modelarstwa lotniczego i kosmicznego zapraszają do udziału w zawodach modeli szybowców wypuszczanych z ręki w konkurencji F1N , popularnie nazywanych rzutkami.

25 listopada  2017 godz.10.00

Hala sportowa Szkoły Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim

Modelarstwo lotnicze, a wraz z nim zawody modelarstwa lotniczego cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością, zarówno wśród najmłodszych modelarzy jak też i seniorów. Corocznie organizowanych jest wiele tego rodzaju imprez, w tym kilkanaście ich edycji zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski.

W naszych zawodach udział mogą wziąć dzieci w wieku do lat 14 - kategoria młodzików.

REGULAMIN
Zawodów modeli szybowców wypuszczanych z ręki w konkurencji F1N
I Mistrzostw o Puchar Dyrektora Centrum Kultury w Niepołomicach

25 listopada 2017 godz.10.00

Organizatorzy:
Centrum Kultury w Niepołomicach
Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim- Pracownia Modeli Latających i Kosmicznych

Cele zawodów:
1. Popularyzacja i upowszechnianie modelarstwa.
2. Aktywne spędzanie czasu wolnego.
Kategoria wiekowa:
W naszych zawodach udział mogą wziąć dzieci w wieku do lat 14 (kategoria młodzików).
Miejsce zawodów:
Hala sportowa Szkoły Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim
Do startu w zawodach dopuszczone są modele:
1. Praktycznie nie ma żadnych ograniczeń co do rozmiarów i rodzaju konstrukcji, za wyjątkiem:
a) modele muszą być bez napędu,
b) siła nośna nie może być wytwarzana przez powierzchnie, które wykonują ruch obrotowy jak w śmigłowcu, ani ruch wahadłowy jak w skrzydłowcu.
Modele najczęściej mają rozpiętość skrzydeł do około 50 cm i masę do kilkunastu gramów. Zestawy tego rodzaju modeli można kupić w sklepach modelarskich lub bezpośrednio u producentów (ten drugi sposób jest prawie wyłącznym sposobem zaopatrywania się uczestników zawodów). Bardziej zawansowani modelarze wykonują modele samodzielnie.
Ilość lotów:
Każdy zawodnik będzie mógł wykonać dziewięć lotów (trzy kolejki po trzy loty), a przy końcowej klasyfikacji uwzględniane zostaną trzy najlepsze czasy (ich suma).
Pomiar wyników:
1. I Mistrzostwa o Puchar Dyrektora Centrum Kultury w Niepołomicach zostaną rozegrane zgodnie z przepisami tymczasowymi FAI (Międzynarodowej Organizacji Lotniczej) z zastrzeżeniem, że czasy lotów mogą być mierzone przez jednego, a nie dwóch chronometrażystów.
2. Jedynym kryterium pomiaru wyników jest czas mierzony od miejsca startu modelu (od wyrzutu z ręki )do zatrzymania modelu (lądowania) .
Wyniki końcowe:
Do ustalenia wyniku końcowego każdego zawodnika przyjmuje się sumę trzech najlepszych czasów.
Nagrody:
Dla trzech najlepszych zawodników przyznane zostaną puchary, a dla wszystkich uczestników upominki i pamiątkowe dyplomy.
Postanowienia ogólne:
1. Uczestnicy zawodów przyjeżdżają na koszt własny.
2. Zgłoszenia przyjmowane są w Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim do dnia 23 listopada 2017 osobiście, telefonicznie lub pod niżej wymienionym adresem mailowym.
3. Wszelkie informację dotyczące przygotowania modeli do zawodów oraz udziału w nich można uzyskać w Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim pod nr tel. 12 2816 855
w godz.14.00 - 20.00 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub u przedstawiciela organizatora zawodów K.Gawłowskiego - tel. nr 503-449-727, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Zainteresowanych udziałem w zawodach zapraszamy też do odwiedzenia pracowni modelarskiej w Staniątkach, Woli Batorskiej lub Zabierzowie Bocheńskim.

Klauzula dotycząca autorskich praw majątkowych, wizerunku i danych osobowych
1) Uczestnicy przenoszą nieodpłatnie na Centrum Kultury w Niepołomicach swoje autorskie prawa majątkowe do artystycznych wykonań prezentowanych podczas konkursu, w celu ich wykorzystania przez Centrum Kultury w Niepołomicach w sposób nieograniczony terytorialnie i czasowo na następujących polach eksploatacji: a) utrwalenia (zapisu) we wszelkich możliwych formach jak fotografia, audio, video, b) zwielokrotnienia na wszelkich nośnikach dźwięku i obrazu, c) wprowadzenia do pamięci komputera oraz sieci internet, d) publicznego odtwarzania, wyświetlania.
2) Uczestnicy konkursu (opiekunowie prawni) udzielają także zezwolenia na rozpowszechnianie swojego wizerunku utrwalonego za pomocą wszelkich technik fotograficznych i nagraniowych w związku z udziałem w konkursie.
3) Uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Centrum Kultury w Niepołomicach na potrzeby organizacji konkursu oraz zgodnie z celami statutowymi organizatora konkursu (w tym umieszczenie ich na stronach internetowych).
4) Zgłoszenie udziału w zawodach jest równoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu.