pracownie modelarstwa lotniczego i kosmicznego 1 20171019 1629119507

Modelarstwo lotnicze to nie tylko dobra zabawa i forma miłego spędzania czasu wolnego. Modelarstwo uczy cierpliwości, pracy zespołowej, kształtuje charakter młodego człowieka. Przede wszystkim przyzwyczaja do myślenia i rozwiązywania problemów, nie wspominając o zdobywaniu i utrwalaniu zdolności manualnych.
Modelarze to przede wszystkim przyszli inżynierowie, piloci sportowi, czy piloci samolotów rejsowych.

W ramach prowadzonych zajęć najpierw wykonujemy modele prostych szybowców halowych, modele szybowców swobodnie latających startujących z holu, modele balonów na ogrzane powietrze, modele rakiet. Po nabyciu doświadczenia, modelarze przystępują do budowy modeli zdalnie sterowanych.

Ponadto nasi modelarze biorą udział w zajęciach nauki pilotażu zdalnie sterowanymi modelami motoszybowców o rozpiętości do 2 metrów. Dysponujemy do tego celu własnym, niezłej jakości sprzętem. Zajęcia w terenie odbywają się na naszej łące – lotnisku położonym w Woli Zabierzowskiej. Bierzemy też udział w zawodach modelarskich, zarówno regionalnych jak też o zasięgu ogólnopolskim / Mistrzostwa Aeroklubu Krakowskiego, Zawody o Puchar Prezesa Kopalni Soli w Bochni, zawody zaliczane do Pucharu Polski/, osiągając coraz lepsze wyniki, nie wyłączając miejsc na podium.

Zajęcia odbywają się w Domach Kultury w Zabierzowie Bocheńskim, Woli Batorskiej i Staniątkach. Harmonogramy zajęć w zakładce Domy Kultury.

Krzysztof Gawłowski
instruktor pracowni modelarskich