ii miejsce w biace tatrzaskiej 1 20140526 1688051584Parafialna Grupa Teatralna działająca przy Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej, zajęła zaszczytne II miejsce w XXXIV Archidiecezjalnym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatru Religijnego im. Kardynała Karola Wojtyły.

Młodzi aktorzy amatorzy zaprezentowali w konkursie spektakl zatytułowany Dzień, w którym umarł Chrystus, w reżyserii Marii Baran i ks. Piotra Zioło.

Premiera przedstawienia odbyła się w Niedzielę Palmową, 13 kwietnia 2014 w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej, a następnie Jury oceniało spektakl 24 kwietnia 2014 w ramach konkursu.

Ogłoszenie wynikowy odbyło się 18 maja 2014 w Białce Tatrzańskiej. Patronatem konkursu jest J. E. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Nagroda jaką otrzymali młodzi aktorzy to, weekendowy pobyt całej grupy w wybranym ośrodku rekolekcyjnym Grup Apostolskich. Każdy z uczestników, aktorzy i schola, otrzymał płytę z hymnami Światowych Dni Młodych w wykonaniu Scholi MISERICORIAS i Magdy Anioł. Zostały wręczone wyróżnienia wraz z pamiątką w postaci książki "Bieg życia Justyny" wydawnictwa Biały Kruk za reżyserię pani Maria Baran i ks. Piotr Zioło, za rolę pierwszoplanową Kamil Kłos oraz za śpiew Emilia Baran.

Aleksander Ostrowski
instruktor DK w Woli Zabierzowskiej