modzi plastycy zdobywaj nagrody 2 20131013 1332540496Zakończyła się kolejna, trzecia edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Przyroda w kolorach, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie przy ul. Grunwaldzkiej 5. Pośród prac około 2,5 tysięcy uczestników były również te, które wykonane zostały podczas warsztatów plastycznych w Domach Kultury w Zabierzowie Bocheńskim i Woli Batorskiej.

Tematem wiodącym tej edycji były owady. Można było przesłać maksymalnie 5 prac z placówki.

Prowadzące zajęcia panie, Natalia Nowacka w Woli Batorskiej i Maria Strzelec w Zabierzowie Bocheńskim, miały niełatwe zadanie. Trzeba było dokonać wyboru spośród wielu wykonanych prac. Ale udało się !

W sobotę, 1 czerwca 2013 o godz. 12.00 nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu. Zaproszeni laureaci oraz goście podziwiali piękne prace eksponowane w palmiarni Ogrodu Botanicznego, na wystawie pokonkursowej. Zanim odczytano protokół jury, organizatorzy zaproponowali muzyczną ucztę w wykonaniu krakowskich artystów. Potem nastąpiły najważniejsze wydarzenia czyli wręczenie nagród i dyplomów. W tym miejscu dowiedzieliśmy się, że trzecie miejsce zdobyła Aleksandra Magda, która uczestniczy w warsztatach plastycznych w Zabierzowie Bocheńskim. Na konkurs przygotowała parasol, który poprawia humor w czasie deszczu. Nagroda będzie miłą pamiątką na zakończenie edukacji w szkole podstawowej.

Natomiast gimnazjalistce z Woli Batorskiej, Gabrieli Byś przyznano wyróżnienie, którego efektem była nominacja do wystawy pokonkursowej.

Szkoda tylko, że mocny deszcz utrudnił zwiedzanie Ogrodu Botanicznego, bo dobry nastrój po konkursie mogło utrwalić obcowanie z pięknymi i ciekawymi roślinami.  

Na sukcesy trzeba zapracować doskonaląc swoje umiejętności, rozwijać wyobraźnię , poszukiwać ciekawych rozwiązań. To zadanie można realizować   w pracowniach plastycznych od okiem instruktorów.

  • Młodzi plastycy zdobywają nagrody_1
  • Młodzi plastycy zdobywają nagrody_2