kapela ludowa wolanie 1 20131013 1721305949W dniach 24 - 26 maja 2013 w Szczurowej odbył się XXXI Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka Krakowski Wianek.

Krakowski Wianek to jedyny w Małopolsce taki przegląd mający na celu ocenę i konfrontację dorobku artystycznego zespołów folklorystycznych, kapel ludowych i grup śpiewaczych. Daje również możliwość doskonalenia warsztatu artystycznego twórców i wykonawców kultury ludowej. Popularyzuje, chroni i pozwala na dokumentowanie folkloru regionu krakowiaków wschodnich, zachodnich i Pogórza Ciężkowickiego. W tym roku na scenie prezentowało się około 2000 uczestników.

W tym roku gminę Niepołomice reprezentowały 2 zespoły: Kapela Ludowa Wolanie oraz Aleksander Ostrowski jako instrumentalista, obydwa zespoły z Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej.

Kapela Ludowa Wolanie przygotowana pod kierunkiem Aleksandra Ostrowskiego podobnie jak w ubiegłym roku, tak i teraz zajęła III miejsce w kategorii dorosłych kapel ludowych. Aleksander Ostrowski występując w kategorii instrumentalistów ludowych również uplasował się na III miejscu.

  • Kapela Ludowa Wolanie_1
  • Kapela Ludowa Wolanie_2