osignicia zabbocheski 1 20140110 1135390808Rok 2013 był dobrym okresem dla uczestników warsztatów plastycznych w Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim.

Przed Wielkanocą wywalczyliśmy pierwsze i trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie na Najpiękniejszą Pisankę z Soli w Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, następnie trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie Przyroda w Kolorach w Krakowie, aby na koniec roku pochwalić się dwoma wyróżnieniami w międzynarodowym konkursie Od Morza Jesteśmy w Elblągu.

O dwóch pierwszych już była  podana informacja, natomiast na temat „morskiego” konkursu słów kilka. Na konkurs wpłynęło 3936 prac, w tym dziewięć od nas. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano 171 prac. Wśród  tej puli znalazły się dwie z naszej pracowni. Autorami  tych prac są Wiktoria Bożek, uczennica klasy czwartej szkoły podstawowej oraz Bartek Sołga z klasy drugiej.

Te wyróżnienia cieszą tym bardziej, że nasze związki z morzem są dość odległe, a towarzystwo było znakomite. Uczestnicy konkursu to młodzież z Litwy, Rosji i Polski.

W 2014 roku też podejmiemy podobne wyzwania, ponieważ udział w konkursach, szczególnie międzynarodowych, jest doskonałą okazją do mobilizacji w poszukiwaniach nowych technik plastycznych. Daje także możliwość  poznawania różnych środowisk i promocji własnej twórczości.

Maria Strzelec

instruktor plastyki w DK w Zabierzowie Bocheńskim

 

  • Osiągnięcia Zab.Bocheński_1
  • Osiągnięcia Zab.Bocheński_2
  • Osiągnięcia Zab.Bocheński_3
  • Osiągnięcia Zab.Bocheński_4