Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/podarunek_dla_zwierzaka_170/podarunek_dla_zwierzaka_1_20140110_2071041218.jpg'
There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/podarunek_dla_zwierzaka_170/podarunek_dla_zwierzaka_1_20140110_2071041218.jpg'

Czytaj więcej...20 grudnia 2013 roku odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Rękodzieła Artystycznego zatytułowany „Upominek dla zwierzaka” zorganizowany przez  Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie przy ul. Grodzkiej przy współpracy ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt.

Konkurs skierowany został do dzieci i młodzieży w wieku 3 – 21 lat. Z prac wykonanych podczas warsztatów plastycznych w Domu Kultury w Zakrzowcu, pod kierunkiem Marii Legutko wytypowano do udziału w konkursie dwie najciekawsze.

Patrycja Barnach za swoją pracę – legowisko dla zwierzaczka zdobyła III miejsce wśród 200 nadesłanych prac. Dyplomem za udział w konkursie została wyróżniona również Zuzia Klima.

Czytaj więcej...Rok 2013 był dobrym okresem dla uczestników warsztatów plastycznych w Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim.

Przed Wielkanocą wywalczyliśmy pierwsze i trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie na Najpiękniejszą Pisankę z Soli w Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, następnie trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie Przyroda w Kolorach w Krakowie, aby na koniec roku pochwalić się dwoma wyróżnieniami w międzynarodowym konkursie Od Morza Jesteśmy w Elblągu.

Rankiem 16 listopada 2013 trzy zespoły seniorów wyjechały do Warszawy były uczestniczyć w zmaganiach XI Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów – Teraz My.
Dwa zespoły reprezentujące Gminę Niepołomice wróciły z nagrodami. Występując w kategorii piosenka - Zespoły Folklorystyczne zdobyły:

Czytaj więcej...II miejsce
- Zespół Folklorystyczny „Wolańska Muza” - Dom Kultury w Woli Zabierzowskiej - Centrum Kultury w Niepołomicach

 

Czytaj więcej...wyróżnienie - Zespół Obrzędowy „Nasza Wola” Wola Batorska - Centrum Kultury w Niepołomicach

 

Czytaj więcej...Zakończyła się kolejna, trzecia edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Przyroda w kolorach, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie przy ul. Grunwaldzkiej 5. Pośród prac około 2,5 tysięcy uczestników były również te, które wykonane zostały podczas warsztatów plastycznych w Domach Kultury w Zabierzowie Bocheńskim i Woli Batorskiej.

Czytaj więcej...W dniach 24 - 26 maja 2013 w Szczurowej odbył się XXXI Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka Krakowski Wianek.

19 maja 2013 Zespół Pieśni i Tańca Zagórzanie wraz z Kapelą Ludową wyjechał do Dąbrowy Górniczej by wziąć udział w V Międzykulturowym Festiwalu Folklorystycznego – Zagłębie i Sąsiedzi. Reprezentując Centrum Kultury i Gminę Niepołomice stanął na podium zajmując II miejsce w kategorii zespołów tanecznych artystycznie opracowanych.  

Tancerze z Zagórza pod kierunkiem choreografa Janusza Przepióry zaprezentowali w konkursie ,,Melodie i tańce krakowiaków wschodnich''. Towarzyszyła im 6-cio osobowa Kapela Ludowa pod kierownictwem Macieja Ziobro.

Czytaj więcej...Z czego może być jajko, które ozdabiamy na Wielkanoc? Oczywiście, najlepsze jest takie prawdziwe od kury, kaczki, gęsi albo strusia. Można ozdabiać jajka ze styropianu lub innych tworzyw, ale czy ktoś posiada jajko z soli? My też takiego nie mamy, ale przeżyliśmy kolejny raz konkursową przygodę związaną z wykonaniem solnej pisanki.