Czytaj więcej...Od 21 lutego 2014 Centrum Kultury w Niepołomicach zaprasza do Domu Kultury w Zakrzowie na warsztaty ceramiki.

Uczestnikami warsztatów mogą być dzieci, młodzież i dorośli.

W czasie 6 spotkań uczestnicy zapoznają się z różnymi technikami ceramicznymi: lepieniem z wałków, plastrów, wyciskaniem w formach gipsowych, techniką reliefową , zdobieniem angobami, szkliwami ceramicznymi, topionym szkłem, łączeniem ceramiki z innymi surowcami np. sznurkami naturalnymi.

Czytaj więcej...Od 02 stycznia 2014 r. rozpoczął się II etap realizacji projektu Spotkania ze sztuką – warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Centrum Kultury w Niepołomicach zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach rękodzieła artystycznego.

Zajęcia prowadzone są jak dotychczas, jeden raz w miesiącu, w trzech Domach Kultury w: Woli Batorskiej, Staniątkach i Suchorabie.

Czytaj więcej...Od 02 stycznia 2014 r. rozpoczął się II etap realizacji projektu Spotkania ze sztuką – warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Centrum Kultury w Niepołomicach zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych, zainteresowanych działaniami artystycznymi do udziału w warsztatach.

Zajęcia prowadzone są jak dotychczas, w trzech miejscowościach:

Czytaj więcej...Warsztaty ceramiki kierowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych. Zaplanowane zostały w 3 cyklach po 6 spotkań warsztatowych w każdym. Realizowane będą w Domach Kultury w Woli Zabierzowskiej i Zabierzowie Bocheńskim, a w lutym/marcu 2014 w Domu Kultury w Zakrzowie.

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z różnymi technikami ceramicznymi: lepieniem z wałków, plastrów, wyciskaniem w formach gipsowych, techniką reliefową, zdobieniem angobami, szkliwami ceramicznymi, topionym szkłem, łączeniem ceramiki z innymi surowcami np. sznurkami naturalnymi.

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/warsztaty_artystyczne_w_domach_kultury_-_dla_seniorow_13/dla_seniorow_9_20130908_1487683801.jpg'
There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/warsztaty_artystyczne_w_domach_kultury_-_dla_seniorow_13/dla_seniorow_9_20130908_1487683801.jpg'

Czytaj więcej...6 września rozpoczęły się w Staniątkach warsztaty pisania ikon kierowane do młodzieży i osób dorosłych zainteresowanych poznanniem tej trudnej techniki artystycznej. Warsztaty - kurs I stopnia został zaplanowany na 32 godz. zajęć praktycznych, uzupełnionych wiedzą teoretyczną, kiedy to uczestnicy poznają tajniki tej sztuki. W warsztatach udział bierze 10 osób.

Czytaj więcej...Warsztaty rękodzieła artystycznego kierowane są głównie do młodzieży i dorosłych , chociaż mogą w nich uczestniczyć również dzieci, dla których dobierane są właściwe metody pracy.

Udział w warsztatach daje możliwość poznania różnych technik artystycznego zdobienia i tworzenia z przedmiotów powszechnego użytku prawdziwych dzieł sztuki. Zdobyte podczas warsztatów umiejętności można wykorzystać w indywidualny sposób, tworząc kolejne ciekawe dzieła lub nadając nowy charakter posiadanym przedmiotom.

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/warsztaty_plastyczne_doroli_68/warsztaty_plastyczne_doroli_1_20131105_1023867225.jpg'
There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/warsztaty_plastyczne_doroli_68/warsztaty_plastyczne_doroli_1_20131105_1023867225.jpg'

Czytaj więcej...Zapraszamy młodzież, osoby dorosłe do udziału w warsztatach organizowanych w Domu Kultury w Woli Batorskiej.

Zajęcia kierowane są do wszystkich osób zainteresowanych twórczym spędzaniem czasu. Zarówno do osób, które w działaniach plastycznych chcą odnaleźć swoje hobby, jak również do czynnych artystów amatorów.Zdobyte umiejetności mogą stać się pomocne młodzieży, która przygotowuje się do szkół artystycznych.

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/joomgallery/details/warsztaty_artystyczne_w_domach_kultury_-_dla_dzieci_4/plastyczne_4_20130908_1659609985.jpg'
There was a problem loading image 'images/joomgallery/details/warsztaty_artystyczne_w_domach_kultury_-_dla_dzieci_4/plastyczne_4_20130908_1659609985.jpg'

Czytaj więcej...Warsztaty plastyczne kierowane są do wszystkich, którzy posiadają zainteresowania działaniami artystycznymi lub chcieliby doskonalić swój warsztat i wzbogacić wiedzę o sztuce.

Dzieci zapraszamy do Domu Kultury w Woli Batorskiej i Zagórzu, a w Staniątkach pracujemy w dwóch grupach wiekowych, oddzielnie prowadzone są zajęcia dla dzieci młodszych i starszych.

Młodzież i dorośli mogą skorzystać z propozycji w Domu Kultury w Woli Batorskiej, gdzie pod okiem prowadzącej zajęcia będą mogli doskonalić swoje umiejętności, uzyskać wskazówki, korekty lub przygotować się do egzaminów do szkół plastycznych.

Zajęcia rozpoczęły się 1 czerwca 2013 i ich pierwszy etap trwał będzie do 15 grudnia 2013, a zakończą go wystawy prac w Domach Kultury, w których projekt jest realizowany. 

  

Czytaj więcej...Od 6  do 21 września w Domu Kultury w Staniątkach trwały warsztaty pisania ikon I stopnia, które pozwoliły 10 uczestniczkom poznać podstawowe tajniki tej trudnej sztuki. Przez kolejne piątki i soboty, w zaciszu pracowni plastycznej tworzyły własne dzieła.

Zanim na desce pojawiła się ostateczna wersja oblicza Jezusa Chrystusa trzeba było poświecić 33 godziny pracy, poznać teorię i technikę wykonania podobrazia ikonowego, techniki malarskie z zastosowaniem tempery jajowej i przygotowaniem farby, podstawy pozłotnictwa płatkami szlakmetalu i złocenie ikony, wykonać zarys twarzy i pokryć oblicze kolejnymi warstwami.

Aby powstałe malowidło można było nazwać ikoną należało dopełnić ostatniego wymogu, czyli poświęcić, czego dokonano w kościele parafialnym.

Spotkania ze sztuką - warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Projekt realizowany będzie w dwóch etapach:

I etap – 1 czerwca 2013 do 15 grudnia 2013
II etap – 1 stycznia 2014 do 31 lipca 2014

W ramach projektu zrealizowane zostaną:

warsztaty plastyczne dla dzieci: w Domach Kultury w Woli Batorskiej i Zagórzu po 1 grupie dzieci/ tygodniowo, w Staniątkach z 2 grupami dzieci/tygodniowo

wtorek – godz.14.30 – Dom Kultury w Woli Batorskiej

czwartek - godz.13.00 – Dom Kultury w Staniątkach
czwartek – godz.14.30 – Dom Kultury w Staniątkach 
czwartek - godz.16.15 – Dom Kultury w Zagórzu  

Obowiązują wcześniejsze zapisy:
Dom Kultury w Woli Batorskiej tel.12 281 60 03
Dom Kultury w Staniątkach tel.12 281 82 57
Dom Kultury w Zagórzu tel. 12 281 80 52 

warsztaty plastyczne dla młodzieży i dorosłych realizowane będą z 1grupą/tygodniowo w DK w Woli Batorskiej

wtorek – godz.16.00 – Dom Kultury w Woli Batorskiej 

warsztaty rękodzieła artystycznego: w wymiarze 1 raz w miesiącu realizowane będą w Domach Kultury w Staniątkach i Woli Batorskiej oraz w Klubie Kultury w Suchorabie

warsztaty pisania ikono z 2 grupami: w Domu Kultury w Staniątkach we wrześniu 2013 i w miesiącu marcu 2014 w Domu Kultury w Woli Batorskiej


warsztaty ceramiki: w Domach Kultury w Woli Zabierzowskiej - wrzesień -październik 2013, Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim - październik - listopad 2013, Dom Kultury w Zakrzowie - luty - marzec 2014.


Wszystkie warsztaty są ogólnodostępne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z obszaru działania LGD.

Projekt pn.Spotkania ze sztuką - warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, realizowany jest  w ramach działania 413- Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętych PROW na lata 2007 – 2013, na które Centrum Kultury w Niepołomicach otrzymało dofinansowanie. 

Czytaj więcej...

Pomimo, że od 1 czerwca 2013 rozpoczęły się warsztaty plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz warsztaty rękodzieła artystycznego każdy może jeszcze zapisać się i dołączyć do grup.