Projekt zatytułowany Organizacja czasu wolnego i wspieranie rozwoju mieszkańców poprzez organizację warsztatów teatralnych i zakup strojów dla mażoretek zakłada wsparcie dla dwóch forma pracy scenicznej: organizacje warsztatów teatralnych dla młodzieży i dorosłych oraz zakup strojów dla Mażoretek.

Projekt pn. Organizacja czasu wolnego i wspieranie rozwoju mieszkańców poprzez organizację warsztatów teatralnych i zakup strojów dla mażoretek, realizowany jest w ramach działania 413- Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętych PROW na lata 2007 – 2013, na które Centrum Kultury w Niepołomicach otrzymało dofinansowanie.

loga leader 1 20140124 1134887237

 

Warsztaty teatralne dla młodzieży i dorosłych

W ramach projektu w Domu Kultury w Staniątkach odbywają się warsztaty teatralne. Powstała z inicjatywy społecznej grupa teatralna założyła, że przygotuje i przedstawi publiczności 3 przedstawienia:  po jednym dla dzieci, dla młodzieży i młodzieży starszej.
Aktorzy amatorzy pracują pod okiem aktora Teatru Ludowego w Krakowie Pana Jarosława Szweca.

Pierwszym przedstawieniem wybranym przez aktorów - amatorów jest bajka "Jaś i Małgosia", którą przygotowują od września 2013. Podczas wtorkowych warsztatów uczestnicy doskonalą swoje umiejętności sceniczne, grę aktorską.

Każde warsztaty - przynoszą nowe umiejętności i doświadczenia. Przygotowanie bajki dla wymagającej publiczności jaką są dzieci, czasem dla własnych dzieci i pokazanie się w niecodziennej roli, to nie lada wyzwanie. Tak więc każda próba traktowana jest tutaj bardzo poważnie. Pod koniec grudnia na scenie w Domu Kultury w Staniątkach będzie można zobaczyć efekty pracy. 

  • teatr dorośli_1
  • teatr dorośli_2
  • teatr dorośli_3

Zakup strojów dla Mażoretek

Kolejne działania w ramach projektu kierowane są do młodych dziewcząt, które uczestniczą lub chciałyby dołączyć do formacji taneczno – marszowej mażoretki. Zespół ten zostanie wyposażony w nowy komplet strojów scenicznych oraz pomocy do realizacji programu artystycznego. Wzbogacenie zespołu w stroje będzie miało wpływ na podniesienie jego atrakcyjności, pozwoli rozbudować dotychczasowy program, podniesie poziom artystyczny występów i poczucie własnej wartości młodzieży.