Czytaj więcej...Od pierwszych dni kwietnia w Domu Kultury w Staniątkach trwają prace i próby nad przygotowaniem przez grupe aktorów amatorów kolejnego spektaklu.

Będzie on kierowany do dzieci, a główną bohaterką jest Pchła szachrajka, barwana postać z bajki Jana Brzechwy.

Czytaj więcej...Formacja marszowo - taneczna Mażoretek otrzymała nowe stroje – sukienki sceniczne i furażerki uszyte z myślą o poprawie i wzbogacenie wizerunku podczas występów. W nowych strojach będzie można oglądać dziewczęta już niebawem, podczas Dni Niepołomic.

Stroje dla 30 dziewcząt uszyte zostały w ramach projektu „Organizacja czasu wolnego i wspieranie rozwoju mieszkańców poprzez organizację warsztatów teatralnych i zakup strojów dla mażoretek”.

Czytaj więcej...6 kwietnia 2014 na scenie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach grupa aktorów z Domu Kultury w Staniątkach zaprezentowała komedię Moliera – Mieszczanin szlachcicem.

Reakcje i śmiech licznie zgromadzonej publiczności, gromkie brawa i wiele ciepłych słów na zakończenie świadczyły o tym, że sztuka podobała się również w Niepołomicach.

Czytaj więcej...W niedzielę 30 marca 2014 Dom Kultury w Staniątkach wypełnił się po brzegi, za sprawą premiery znanej komedii Moliera Mieszczanin szlachcicem.

Komedia stanowiąca studium ludzkiego snobizmu, opowiada o perypetiach mieszczańskiej rodziny i dążeniach Pana Jourdaina by trafić do lepszego – szlacheckiego świata. Nade wszystko chce stać się człowiekiem wykształconym, władającym białą bronią i odzianym w ładne szaty. Nad poczynaniami męża próbuje zapanować pani Jourdain.

Czytaj więcej...Od stycznia do końca marca grupa teatralna pracowała wytrwale nad przygotowaniem komedii Moliera MIESZCZANIN szlachcicem, by 30 marca 2014 zaprosić widzów na premierę, o godz.19.00 do Domu Kultury w Staniątkach, a tydzień później 6 kwietnia 2014 o godz.18.00 do Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach

Spektakl został opracowany przez 14 uczestników, aktorów amatorów podczas cotygodniowych warsztatów pod kierunkiem Jarosława Szwecka.

 

WSTĘP WOLNY.

Więcje w aktualnościach

Czytaj więcej...Po bardzo udanej prezentacji pierwszego opracowanego spektaklu dla dzieci, grupa teatralna pod kierownictwem Jarosława Szweca przystąpiła do dalszej pracy.

Kolejną opracowywaną sztuką jest komedia Moliera, jednego z najwybitniejszych komediopisarzy francuskich. Wybrano komedię Mieszczanin szlachcicem.

Sztuka jest doskonałym i ponadczasowym studium ludzkiego snobizmu. Opowiada o perypetiach mieszczańskiej rodziny, której gospodarz Pan Jourdain marzy by dostać się do wyższych sfer. Pan Jourdain jest gotów uczynić wiele by trafić do „lepszego świata”.

Pracy wiele, a najbliższa premiera już pod koniec marca.

Czytaj więcej...Grupa teatralna działająca w Domu Kultury w Staniątkach, od września do grudnia 2013 pracowała nad przygotowaniem spektaklu dla dzieci.

Jako pierwszą sztukę teatralną opracowywaną przez dziesięcioosobowy zespół osób dorosłych wybrano „Jasia i Małgosię”.

Czytaj więcej...Grupa teatralna pracująca w Domu Kultury w Staniątkach pod kierunkiem aktora - reżysera Jarosława Szweca opracowała pierwsze przedstawienie kierowane do najmłodszych.

Premiera bajki Jaś i Małgosia odbędzie się 
29 grudnia 2013 o godz.16.00 Dom Kultury w Staniątkach,

a następnie zostanie zaprezentowana
5 stycznia 2014 o godz.11.00 w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach

Projekt zatytułowany Organizacja czasu wolnego i wspieranie rozwoju mieszkańców poprzez organizację warsztatów teatralnych i zakup strojów dla mażoretek zakłada wsparcie dla dwóch forma pracy scenicznej: organizacje warsztatów teatralnych dla młodzieży i dorosłych oraz zakup strojów dla Mażoretek.

Projekt pn. Organizacja czasu wolnego i wspieranie rozwoju mieszkańców poprzez organizację warsztatów teatralnych i zakup strojów dla mażoretek, realizowany jest w ramach działania 413- Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętych PROW na lata 2007 – 2013, na które Centrum Kultury w Niepołomicach otrzymało dofinansowanie.

Czytaj więcej...

 

Warsztaty teatralne dla młodzieży i dorosłych

W ramach projektu w Domu Kultury w Staniątkach odbywają się warsztaty teatralne. Powstała z inicjatywy społecznej grupa teatralna założyła, że przygotuje i przedstawi publiczności 3 przedstawienia:  po jednym dla dzieci, dla młodzieży i młodzieży starszej.
Aktorzy amatorzy pracują pod okiem aktora Teatru Ludowego w Krakowie Pana Jarosława Szweca.

Pierwszym przedstawieniem wybranym przez aktorów - amatorów jest bajka "Jaś i Małgosia", którą przygotowują od września 2013. Podczas wtorkowych warsztatów uczestnicy doskonalą swoje umiejętności sceniczne, grę aktorską.

Każde warsztaty - przynoszą nowe umiejętności i doświadczenia. Przygotowanie bajki dla wymagającej publiczności jaką są dzieci, czasem dla własnych dzieci i pokazanie się w niecodziennej roli, to nie lada wyzwanie. Tak więc każda próba traktowana jest tutaj bardzo poważnie. Pod koniec grudnia na scenie w Domu Kultury w Staniątkach będzie można zobaczyć efekty pracy. 

  • teatr dorośli_1
  • teatr dorośli_2
  • teatr dorośli_3

Zakup strojów dla Mażoretek

Kolejne działania w ramach projektu kierowane są do młodych dziewcząt, które uczestniczą lub chciałyby dołączyć do formacji taneczno – marszowej mażoretki. Zespół ten zostanie wyposażony w nowy komplet strojów scenicznych oraz pomocy do realizacji programu artystycznego. Wzbogacenie zespołu w stroje będzie miało wpływ na podniesienie jego atrakcyjności, pozwoli rozbudować dotychczasowy program, podniesie poziom artystyczny występów i poczucie własnej wartości młodzieży.