pracowity miesic zespou 11 20160707 1509543427Czerwiec był bardzo pracowitym miesiącem dla zespołu wokalno – instrumentalnego „Chobot Blues Band” działającego na co dzień w Domu Kultury w Chobocie. 

Jak każe tradycja, zespół wystąpił 4 czerwca na scenie w Parku Miejskim z koncertem pt. „Niezapomniane przeboje”, odbywającym się w ramach XXV Dni Niepołomic. Specjalnie na tę okazję został przygotowany zupełnie nowy program, składający się m.in. z bluesów Tadeusza Nalepy, piosenek Tadeusza Woźniaka, Marka Grechuty oraz Czesława Niemena. W repertuarze znalazły się również standardy jazzowe oraz utwory gospel.

Zespół od pół roku pracuje w poszerzonym składzie - w sekcji wokalnej znajdują się obecnie cztery wokalistki, co znacznie wzbogaciło jego brzmienie. Pomimo tak różnorodnej stylistyki muzycznej – a może właśnie dlatego – koncert zespołu został przyjęty niezwykle ciepło, nie obyło się bez bisów, a niepołomicka publiczność nagrodziła występ muzyków gromkimi oklaskami.

19-go czerwca zespół wystąpił na Rodzinnym Pikniku Szkolnym „Śmiech i zabawa” w Zabierzowie Bocheńskim, prezentując program poszerzony o utwory polskich gwiazd sceny rockowej. Podobny program został zaprezentowany 25-go czerwca podczas imprezy pt. „Powitanie Lata 2016”, organizowanej przez Klub Sportowy „Dąb”. Koncert odbył się na terenie stadionu tego klubu w Zabierzowie Bocheńskim. Występy zespołu były gorąco przyjmowane przez publiczność, a organizatorzy imprez prócz podziękowań zapewniali zespołowi gorący poczęstunek.

Należy wspomnieć, że dwa ostatnie występy zespołu odbywały się w niezwykle trudnych warunkach, w temperaturze ok. 30 stopni, co znacznie utrudniało dziewczętom z sekcji wokalnej wykonywanie utworów – tym większe zdobyły uznanie i zasłużone brawa.

Piotr Krupa
Dom Kultury w Chobocie

  • Pracowity miesiąc zespołu_1
  • Pracowity miesiąc zespołu_2
  • Pracowity miesiąc zespołu_3
  • Pracowity miesiąc zespołu_4
  • Pracowity miesiąc zespołu_5
  • Pracowity miesiąc zespołu_6

więcej fotorelacja