koncerty chobot blues band 2 20150528 1902446536Młodzieżowy zespół wokalno - instrumentalny „Chobot Blues Band” działający w Domu Kultury w Chobocie na stałe wpisał się w krajobraz muzyczny Miasta i Gminy Niepołomice, aktywnie uczestnicząc w różnego rodzaju imprezach.

Zespół działa nieprzerwanie już od sześciu lat, skupiając okoliczną młodzież pragnącą rozwijać swoje muzyczne zainteresowania. „CHBB” występuje obecnie w ośmioosobowym składzie - 4 wokalistki i 4 instrumentalistów.

W niedzielny wieczór 10 stycznia zespół wystąpił w Piwnicy Dźwięku MCDiS z koncertem pt. „Niezapomniane przeboje” wieńczącym 24 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Niepołomicach.

Na niedzielny koncert w Piwnicy Dźwięku złożyły się głównie rockowe utwory i piosenki polskich gwiazd: Skaldów, Czerwonych Gitar, Bajmu, Lady Pank i innych wykonawców, jak również poetyckie piosenki Marka Grechuty. Nazwa zobowiązuje, więc nie zabrakło garści utworów ojca polskiego bluesa - Tadeusza Nalepy oraz Janis Joplin.

Większość piosenek była wykonywana wspólnie z wykonawcami, a ponad półtoragodzinny koncert został przyjęty niezwykle ciepło przez zgromadzona publiczność, która nagrodziła młodych muzyków rzęsistymi brawami.

Piotr Krupa
instruktor Domu Kultury w ChobocieWięcej w fotorelacji