Przy Domach Kultury prowadzą działalność zespoły muzyczne, dające możliwość rozwoju umiejętności i pasji muzycznych, wokalnych oraz pracy w zespole. W Zakrzowcu działa Zespół Casada, natomiast w Chobocie zespoły: Chobot Blues Band, Wskaźnik Zużycia i kolejny Zespół Muzyczny (jeszcze bez nazwy).

Zespół Casada

Został założony w marcu 2011 roku. Działa przy Domu Kultury w Zakrzowcu. Tworzą go 3 młode osoby rozwijające swoje pasje i uzdolnienia: Paulina Żak, Karolina Nowak i Michał Kleszczyński.

Zespół wykonuje covery piosenek, grając różnego typu muzykę w zależności od potrzeb i okoliczności. Aktywnie uczestniczy w imprezach lokalnych i środowiskowych.

Występuje podczas Dni Niepołomic oraz na festynach w na terenie Gminy Niepołomice jak również poza nią. Trzeba wspomnieć o charytatywnej działalności zespołu na rzecz chorych dzieci.   

Zespół zdobył III miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w eliminacjach krakowskich, nie zabrakło go w Przeglądzie Artystycznym Ck - art w Gdowie.

Chobot Blues Band

Zespół „ChBB” powstał  jako rozwinięcie Szkółki Gitarowej – poprzez uczestnictwo w próbach można w praktyce wypróbować wiedzę wyniesiona z zajęć w Szkółce oraz nauczyć się pracy w zespole muzycznym. Repertuar zespołu jest szeroki – od reggae, flamenco, country po bluesa i utwory rockowe.

  • Chobot Blues Band_1
  • Chobot Blues Band_2
  • Chobot Blues Band_3
  • Chobot Blues Band_4

Wskaźnik Zużycia

Zespół „WZ” to zespół instrumentalny, wykonujący utwory w klimacie jazz-rocka, bluesa, flamenco oraz fusion. Od członków zespołu jest wymagana umiejętność muzycznej improwizacji, jest to oferta dla muzyków bardziej zaawansowanych.