jubileuszu 55 lecia dziaalnoci pzerii w krakowie 19 20161126 208421189316 listopada 2016 niepołomickie zespoły zaproszone zostały do udziału w podniosłej uroczystości Jubileuszu 55 lecia działalności Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Odział w Krakowie,

który swoim zasięgiem obejmuje m.in.: Chrzanów, Krzeszowice, Miechów, Myślenice, Niepołomice, Olkusz, Proszowice, Skawinę, Słomniki, Suchą Beskidzką i Wieliczkę oraz miasto Kraków.

Przewodnicząca Oddziału Małopolskiego Pani Wanda Szelągowska powitała przybyłych gości: Wojewodę Małopolskiego Józefa Pilcha, Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice Romana Ptak, Dyrektor Centrum Kultury w Niepołomicach Małgorzatę Gajda oraz pozostałych gości. Po oficjalnych powitaniach i przemówieniach nastąpił moment wręczania odznaczeń państwowych i związkowych. Jednym z uhonorowanych odznaczeniem był pana Mikołaja Jary przewodniczącego Oddziału Rejonowego w Niepołomicach.

Zabierając głos Wojewoda Małopolski Józef Pilch złożył życzenia dla wszystkich gości i uczestników spotkania. Burmistrz Roman Ptak w imieniu Miasta i Gminy Niepołomice na ręce Pani Wandy Szelągowskiej złożył list gratulacyjny wraz z życzeniami.

Po części oficjalnej zgromadzonym gościom zaprezentowały się Zespół śpiewaczy Wrzos z towarzyszeniem kapeli oraz Zespół Pieśni i Tańca Mali Zagórzanie. Zespół Wrzos w swoim programie zaśpiewał wiązankę piosenek z lat 60 i 70 dwudziestego wieku, a w drugiej odsłonie współczesne piosenki biesiadne. Zespół Pieśni i Tańca Mali Zagórzanie prezentował krakowiaka i krakowskie przyśpiewki ludowe.

Występy niepołomickich zespołu zachwycił przybyłych na uroczystość gości. Nagrodzono nas brawami i poczęstunkiem.

Janina Węgrzyn
Zespół śpiewaczy Wrzos

  • Jubileuszu 55 lecia działalności PZERiI w Krakowie_1
  • Jubileuszu 55 lecia działalności PZERiI w Krakowie_2
  • Jubileuszu 55 lecia działalności PZERiI w Krakowie_3
  • Jubileuszu 55 lecia działalności PZERiI w Krakowie_4
  • Jubileuszu 55 lecia działalności PZERiI w Krakowie_5
  • Jubileuszu 55 lecia działalności PZERiI w Krakowie_6

więcej foto relacja