rozpiewany zespo wrzos 1 20160926 1360294587Sceniczny Przegląd Seniorów Małopolski, pod nazwą „Starsi Panowie Dwaj” odbywał się w tym roku w Muszynie, w dniach od 21 do 23 września 2016.

Na zaproszenie organizatorów do Muszyny wyjechał Zespół śpiewaczy Wrzos wraz z kapelą.

Do Muszyny wyjechaliśmy 21 września o godz.10.00, by po przejechaniu 130 km dotrzeć na miejsce, do Domu Wczasowego „Kolejarz” w Muszynie - Złocień. Nasza kierownik Maria Baran zakwaterowała nasz zespół tak sprawnie, że nie zorientowałyśmy się kiedy byliśmy w pokojach. Po rozpakowaniu zapoznaliśmy się z naszymi obowiązkami i z niecierpliwieniem oczekiwaliśmy na kolejny dzień oraz czas naszego występu.

Nasza Marysia, bo tak nazwaliśmy naszą kierowniczkę, wylosowała dla Zespołu „nr 7”, czyli nasz występ był ostatni tego dnia. Szybkie ustalenia z kierownikiem Maciejem Ziobro, krótka próba przed występem i do boju estradowego!

I zaczęły się „szaleństwa na scenie” Zespołu Wrzos wraz z Kapelą. My czuliśmy się świetnie, daliśmy z siebie wszystko, po prostu "daliśmy czadu”! Widownia zasiadająca w sali tj. około 300 osób szalała słysząc piosenki w naszym wykonaniu. Nie było końca owacjom, oklaskom, był też pierwszy i jedyny bis w trakcie przeglądu. Wzruszeni organizatorzy tanecznym krokiem weszli do nas na scenę, ze słowami uznania i docenienia za nasz występ. Byliśmy wzruszeni, zadowoleni, usatysfakcjonowani tak udanym występem i gorącym przyjęciem.

Po wystąpieniu wszystkich uczestników poszliśmy na kolację, a po kolacji uczestniczyliśmy w koncercie w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej. Solistami byli: Karin Wiktoria Kułacka, Jan Migała na fortepianie akompaniowała Krystyna Kutnik. W programie koncertu artyści wykonali arie w duecie i solo z Księżniczki Czardasza, Hrabina Marica, słynne przeboje Hiszpańskie, wiązankę z repertuaru Eugeniusza Bodo. Finałem koncertu był wspólny śpiew arii Johanna Straussa „Przetańczyć cała noc” – śpiewała cała sala seniorów. Po zakończeniu koncertu prowadzący zaprosili nas na uroczysty bankiet i zabawę taneczną. Wszyscy bawili się wspaniale do późnych godzin.

Słowa uznania należą się szczególnie Prezesowi Stowarzyszenia Pomocy Ludziom Starszym i Niepełnosprawnym im. Papieża Jana Pawła II w Krakowie. Za organizację pan Antoni Wiatr oraz pani Małgorzata Legutko zostali nagrodzeni oklaskami oraz odśpiewaniem 100-lat.

W przeglądzie brało udział 21 grup estradowych seniorów z Małopolski.

Na zakończenie przeglądu każdy uczestniczący zespół otrzymywał statuetkę oraz dyplom. Nasza Marysia w ramach szczególnego uznania dostała też „Wrzosy w doniczce” oraz statuetkę i dyplom.
Wypada też zaznaczyć staranie prowadzącego D.W. Kolejarz pana Koguta oraz załogi, którzy dbali o nas doskonale, nie odmawiając niczego oraz spełniając nasze prośby.

Nasz zespół był zachwycony z pobytu w Muszynie, będziemy czekać na kolejne spotkania w tak miłej i sympatycznej atmosferze.

Janina Węgrzyn
Zespół śpiewaczy Wrzos

  • Rozśpiewany Zespół Wrzos_1
  • Rozśpiewany Zespół Wrzos_2
  • Rozśpiewany Zespół Wrzos_3
  • Rozśpiewany Zespół Wrzos_4
  • Rozśpiewany Zespół Wrzos_5
  • Rozśpiewany Zespół Wrzos_6

więcej fotorelacja