z koncertem w busku zdroju 1 20160415 1288581927„Od rana mam dobry humor ...
I choćby deszcz z nieba luną ...”

Ze słowami tej i jeszcze wielu innych piosenek, w deszczową sobotę 9 kwietnia 2016 roku Zespół Śpiewaczy Wrzos wraz z Zespołem Pieśni i Tańca Mali Zagórzanie wyruszyli w podróż do Buska Zdroju, gdzie zostali zaproszeni przez kierownictwo Sanatorium Marconi.

Obiekt sanatoryjny został oddany do użytku kuracjuszy w 1836 roku i jak przystało na zabytek z tego okresu, otoczony jest pięknym parkiem zdrojowym.

Jak można się domyślać nasze zespoły pojechały do Buska Zdroju nie w celach leczniczych lecz po to by kuracjuszom umilić czas. Widownie stanowiła licznie zebrana publiczność sanatoryjna, z całej Polski.

Zespół Wrzos tym razem zaprezentował kuracjuszom kilka piosenek, rozpoczynając pierwszą część swojego koncertu od niepołomickiej piosenki, czyli Niepołomickiej Rapsodii, a kończąc na Mariannie. Różnorodny repertuar został podzielony na dwie części, z których z kolei drugą stanowiła wiązanka piosenek cygańskich.

Po raz pierwszy do Buska Zdroju udały się dzieci, dziewczynki i chłopcy z Zespołu Pieśni i Tańca Mali Zagórzanie, którzy zaprezentowali wiązankę melodii i tańców śląskich. Barwne ludowe stroje, piękny śpiew i dobre przygotowanie taneczne dzieci bardzo podobały się kuracjuszom. Ten wyjazd był dla zespołu bardzo ważny, gdyż po raz pierwszy miał możliwości zaprezentować swoje umiejętności poza granicami naszej gminy.


Sądząc po szczelnie wypełnionej sali widowiskowej, gromkich brawach i prośbach o wykonanie bisów, można powiedzieć, że prezentacje niepołomickich zespołów bardzo się podobały.

Obydwu zespołom towarzyszyła kapela w składzie: Maciej Ziobro – akordeon, Wiesław Pyzik - kontrabas, Andrzej Balicki - gitara.

Na zakończenie koncertu kierownik Sanatorium Marconi pani Alicja Bednarska w imieniu Prezesa Zarządu Uzdrowisko Busko –Zdrój SA pana Wojciecha Legawieca wręczyła dyplomy uznania dla kierownik Zespołu Marii Baran, kierownika artystycznego Macieja Ziobro i dla choreografa ZPiT Mali Zagórzanie Janusza Przepióry.

Obydwa zespoły zostały bardzo ciepło przyjęte i ugoszczone, a na pożegnanie zaproszone do kolejnych odwiedzin za rok.

Barbara Wdaniec
instruktor Domu Kultury w Zagórzu

  • Z koncertem w Busku Zdroju_1
  • Z koncertem w Busku Zdroju_2
  • Z koncertem w Busku Zdroju_3
  • Z koncertem w Busku Zdroju_4
  • Z koncertem w Busku Zdroju_5
  • Z koncertem w Busku Zdroju_6

 więcej fotorelacja