wrzos z gocin w wieliczce 1 20160120 1319022939W mroźną i śnieżną sobotę, 16 stycznia 2016r. Zespół śpiewaczy Wrzos gościł z koncertem kolęd w Wieliczce, na zaproszenie przewodniczącej Polskiego Związku Emerytów i Rencistów, Oddział Wieliczka pani Kazimiery Czupki.

Tego dnia w Urzędzie Miasta i Gminy odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe dla seniorów. W spotkaniu uczestniczył z-ca Burmistrza pan Rafał Ślęczek. Specjalnie dla wszystkich zgromadzonych gości, emerytów i rencistów opłatki poświęcił i pobłogosławił ksiądz Dominik.

A my jako Zespół śpiewaczy Wrzos po raz pierwszy mięliśmy zaszczyt wystąpić w wielickim Magistracie przed zaproszonymi gośćmi oraz emerytami i rencistami, którzy brali udział w dorocznym spotkaniu opłatkowym.

W naszym programie artystycznym zaprezentowaliśmy osiem kolęd i pastorałek. Kolędy znane i mniej znane, ale takie, które mamy nadzieję, że się wszystkim podobały. Rozpoczęliśmy kolędą "Do szopy hej pasterze", a mieliśmy zakończyć kolędą "Hej za pagórkami, Hej za dolinami", ale atmosfera spotkania była tak miła, że goście żądali bisów i wynagrodzili nas gromkimi brawami.


Ostatecznie nasz występ zakończył się niespodziewanie, bo piosenkami biesiadnymi, "Lipka zielona", "Wysoki zomecek", czy "Siedem czerwonych róż".


Oczywiście jak zawsze towarzyszyła nam kapela w składzie: Maciej Ziobro akordeon, Wisław Pyzik kontrabas, Andrzej Balicki gitara.


Było tak miło, że aż nie chciało się wracać.

Halina Kurak
Zespół śpiewaczy Wrzos


  • Wrzos z gościną w Wieliczce_1
  • Wrzos z gościną w Wieliczce_2
  • Wrzos z gościną w Wieliczce_3
  • Wrzos z gościną w Wieliczce_4
  • Wrzos z gościną w Wieliczce_5
  • Wrzos z gościną w Wieliczce_6

więcej fotorelacja