piewajmy i grajmy mu   12 20160109 1687623302Śpiewajmy i grajmy mu …
Pod takim tytułem 3 stycznia 2016 roku, w sali akustycznej Zamku Królewskiego w Niepołomicach można było wysłuchać Noworocznego Koncertu Kolęd w wykonaniu Zespołu śpiewaczego Wrzos oraz Dziewczęta z Zespołu Pieśni i Tańca Zagórzanie.

Pierwszy na scenie wystąpił Zespół Wrzos prezentując ze swojego bogatego repertuaru wiązankę ośmiu najpiękniejszych kolęd polskich i pastorałek, przygotowanych pod kierunkiem Macieja Ziobro.

Po nim dziewczęta z Zagórza, w pięknych strojach żywieckich i sądeckich zaprezentowały inny, bo bardziej tradycyjny, na góralską nutę repertuar, przygotowany pod kierunkiem Elżbiety Wierzchowskiej – Ziobro. Piękny śpiew, niepowtarzalna interpretacja kolęd i pastorałek, mocne młode głosy wzruszyły słuchaczy.


Na zakończenie wspólnego koncertu dwóch tak różnych wiekowo i repertuarowo zespołów było wspólne zakończenie i śpiewanie kolęd. Obydwóm zespołom towarzyszyła kapela w składzie Maciej Ziobro akordeon, Wiesław Pyzik kontrabas i Andrzej Balicki gitara.  


Licznie zgromadzona publiczności nagrodziła wykonawców brawami i słowami uznania.

Każdy, kto przybył na ten koncert przekonał się, że warto było w to niedzielne popołudnie zawitać w gościnne progi niepołomickiego zamku, w ciepłej atmosferze, przy choince i pięknych kolędach spędzić kilka chwil.

  • Śpiewajmy i grajmy mu ... _1
  • Śpiewajmy i grajmy mu ... _2
  • Śpiewajmy i grajmy mu ... _3
  • Śpiewajmy i grajmy mu ... _4
  • Śpiewajmy i grajmy mu ... _5
  • Śpiewajmy i grajmy mu ... _6

więcej fotorelacja