jesienne koncerty wrzosu 14 20151009 1860496711Po wakacyjnej przerwie Zespół śpiewaczy Wrzos ostro zabrał się do pracy i to nie tylko podczas prób, ale i w czasie wrześniowych koncertów. Ostatnie dni września były bardzo pracowite za sprawą zaplanowanych koncertów.
Cykl jesiennych prezentacji rozpoczął trzydniowy wyjazd zespołu do Bartkowej koło Rożnowa.

W dniach 21 – 23 września 12 osobowa grupa wraz z kapelą wyjechała tam by uczestniczyć w III Przeglądzie Scenicznym Klubów Seniora Małopolski pn. Starsi Panowie Dwaj. Zaproszenie dla nas spłynęło z rąk samego Prezesa Stowarzyszenia Pomocy Ludziom Starszym i Niepełnosprawnym im. Papieża Jana Pawła II, Pana Antoniego Wiatra.

Organizatorzy przeglądu zapewnili uczestnikom wspaniały relaks i pobyt w Domu Wypoczynkowym Stalownik. W poniedziałkowy wieczór, przy ognisku i w bardzo miłej atmosferze odbyło się losowanie kolejności występów. Naszemu zespołowi występ przypadł we wtorek, w godzinach dopołudniowych.


W sali wypełnionej po brzegi przez liczną publiczność, oczywiście w dojrzałym wieku, pięknie wykonaliśmy zaplanowany program składający się z siedmiu piosenek. Zaczęliśmy od Lipki Zielonej, a zakończyliśmy Wiązanką cygańską. Oczywiście wspierała nas trzyosobowa kapela w składzie – nasz kierownik artystyczny Maciej Ziobro – akordeon, Wiesław Pyzik – kontrabas i Andrzej Balicki – gitara. Nie bez dumy i wielkiej radości przyjęliśmy gromkie brawa publiczności, ale i liczne pochwały płynące od organizatorów i współuczestników pobytu w Bartkowej.


Tak docenieni wróciliśmy do Niepołomic, by następnego dnia wystąpić z mini koncertem podczas dorocznego spotkania Seniorów z Gminy Niepołomice zrzeszonych w Polskim Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów oddział Niepołomice. Odbyło się ono 24 września w Zajeździe Celtyckim w Zakrzowie. Tutaj zaprezentowaliśmy fragment naszego nowego repertuaru, nad którym pracowaliśmy ostatni rok wraz z Panem Maciejem Ziobro.


Ostatnim wrześniowym koncertem Wrzosu był udział w XX Jubileuszowym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych pn. Złota Jesień 2015, zorganizowanym 29 września 2015 przez Polski Związek Emerytów i Rencistów w Nowohuckim Centrum Kultury. W przeglądzie wystąpiło dwadzieścia zespołów z Krakowa i najbliższych okolic, w tym trzy z gminy Niepołomice: Zespół śpiewaczy Wrzos z Niepołomic, Grupa śpiewacza Zabierzanie z Zabierzowa Bocheńskiego i Wolańska Muza z Woli Zabierzowskiej, wszystkie działające przy Centrum Kultury.


Nasz zespół Wrzos wystąpił jako drugi w kolejności śpiewając trzy piosenki: Wysoki zameczek, Są takie dni w tygodniu, Lipka zielona. Nie tylko nasz śpiew urzeka publiczność, ale także i towarzysząca nam kapela, która dostaje specjalne brawa i słowa uznania. I to jest zasługą naszego Pana Maćka.

A to, że możemy brać udział w życiu kulturalnym naszego regionu to zasługa naszej Pani Dyrektor Centrum Kultury Małgorzaty Gajdy.

Dziękujemy. Zespół śpiewaczy Wrzos.

Halina Kurak Zespół śpiewaczy Wrzos

  • Jesienne koncerty Wrzosu_1
  • Jesienne koncerty Wrzosu_2
  • Jesienne koncerty Wrzosu_3
  • Jesienne koncerty Wrzosu_4
  • Jesienne koncerty Wrzosu_5
  • Jesienne koncerty Wrzosu_6

więcej fotorelacja