senioralia 2015 1 20150622 1608979465Przez trzy kolejne dni czerwca trwały w Krakowie II Ogólnopolskie Senioralia, podczas których swoją obecność zaznaczyły dwa zespoły Seniorów z gminy Niepołomice, a były to Zespół śpiewaczy Wrzos i Grupa śpiewacza Zabierzanie.

Była to II odsłona ogólnopolskiej imprezy, która kolejny raz przyciągnęła do Krakowa Seniorów z całego kraju. Mieli tutaj możliwość uczestniczyć w wielu koncertach, pokazach, wystawach, rozmowach i tańcach. Odbywały się liczne imprezy, m.in. Małopolski Kongres Uniwersytetów Trzeciego Wieku, panele dyskusyjne, Korowód Seniorów, konkursy na najpiękniejszy kapelusz, pokaz mody 60+ oraz występy artystyczne na Placu Szczepańskim. I to właśnie udział zespołów w koncertach, stał się przedmiotem naszych zainteresowań.

W ramach wydarzeń artystycznych na Placu Szczepańskim z 20 min programem wystąpiła Grupa śpiewacza Zabierzanie z Zabierzowa Bocheńskiego z akompaniamentem Jana Gębały, prezentując wiązankę znanych piosenek zatytułowaną "Dziewczyny w piosence".
Na scenie pojawił sie również Zespół śpiewaczy Wrzos z Niepołomic z towarzyszeniem 3 osobowej kapeli, śpiewając wiązankę popularnych piosenek, znanych szerszej publiczności. Taki dobór repertuaru miał zachęcić widownię do wspólnej zabawy i śpiewu. Co się pięknie udało.

Podczas Senioraliów Kraków stał się miejscem prawdziwej zabawy i integracji osób starszych z całej Polski.

Maria Baran
Kierownik Zespołu śpiewaczego Wrzos

  • Senioralia 2015_1
  • Senioralia 2015_2
  • Senioralia 2015_3
  • Senioralia 2015_4
  • Senioralia 2015_5
  • Senioralia 2015_6

więcej fotorelacja