zota jesie 2014 4 20141011 115268008530 września trzy niepołomickie zespoły artystyczne seniorów uczestniczyły w XIX Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych „Złota Jesień 2014”.

Spotkanie to, jak co roku miało miejsce w sali teatralnej Nowohuckiego Centrum Kultury. W programie występowały zespoły seniorów z całej Małopolski.

Wśród 24 uczestniczących zespołów można było usłyszeć Zespół śpiewaczy Wrzos z Niepołomic, który pod kierunkiem Macieja Ziobro otwierał tegoroczny przegląd. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowały również Zespół śpiewaczy Wolańska Muza z Woli Zabierzowskiej pod kierunkiem Aleksandra Ostrowskiego oraz Grupa śpiewacza Zabierzanie z Zabierzowa Bocheńskiego z akompaniatorem Janem Gębałą.

Przeglądy adresowane do seniorów cieszą się coraz większym zainteresowaniem, gdyż i aktywność artystyczna tej grupy społecznej znacznie się rozwinęła. Pozwalają one nie tylko prezentować osiągnięcia, ale również sprzyjają wymianie doświadczeń, nawiązaniu nowych kontaktów pomiędzy zespołami oraz dają możliwość dobrej zabawy i miłego spędzenia czasu wolnego. Tak było i tym razem. Seniorze zabawili w NCK do godzin popołudniowych.

Wszystkie trzy zespoły seniorów działają pod patronatem Centrum Kultury w Niepołomicach i doskonalą swoje umiejętności w miejscowych Domach Kultury. Pod kierunkiem doświadczonych instruktorów mają możliwość rozwijania swoich umiejętności i realizacji zamiłowania do śpiewu. Efektami pracy seniorów są liczne koncerty w ich wykonaniu oraz nagrody i wyróżnienia podczas przeglądów i konkurów, w których uczestniczą.

Organizatorem przeglądu był Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Oddział Rejonowy Kraków- Nowa Huta i Nowohuckie Centrum Kultury przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków. W tym roku gościem honorowym był Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Tekst Aleksander Ostrowski
Foto A. Gryczyński, M.Baran

  • Złota jesień 2014_1
  • Złota jesień 2014_2
  • Złota jesień 2014_3
  • Złota jesień 2014_4
  • Złota jesień 2014_5
  • Złota jesień 2014_6

więcej fotorelacja