iii miejsce dla wrzosu 2 20140625 1734606667Zespół śpiewaczy Wrzos z Niepołomic zdobył zaszczytne III miejsce podczas Małopolskiego Festiwalu Twórczości Artystycznej Seniorów w Trzebini.

W sobotni ranek 21 czerwca 2014 roku zespół wyjechał do Trzebini by wziąć udział w festiwalu adresowanym do seniorów działających w Związkach Emerytów, Klubach Seniora, Kołach Gospodyń i innych organizacjach zrzeszających seniorów na terenie Małopolski.

Zespół wystąpił podczas festiwalu w konkursie wokalnym. Rywalizując z 21 zespołami seniorów, wykonał w 10 minutowym czasie regulaminowym dwie wybrane piosenki. Była to Rapsodia niepołomicka oraz Upływ czasu. Podczas koncertu zespołem kierowała Julia Sarnecka, a oprawę muzyczną na akordeonie zapewnił niezawodny Jan Gębała.

Jury konkursowe oceniając dobór repertuaru i jego oryginalność oraz strój, ogólną prezentację i wyraz artystyczny postanowiło przyznać Wrzosowi III miejsce.

Zespoły artystyczne seniorów zaproszone zostały do zaprezentowania przed szeroką publicznością swoich osiągnięć w dziedzinie kultury wyrażanych w muzyce, pieśni, tańcu i teatrze.
Spotkania takie jak to w Trzebini sprzyjają nie tylko prezentacjom artystycznym i promowaniu amatorskiej twórczości seniorów, ale również integracji, wymianie doświadczeń i rozwijaniu współpracy środowisk seniorów z różnych części Małopolski.


Maria Baran
Kierownik Zespołu śpiewaczego Wrzos

  • III miejsce dla Wrzosu_1
  • III miejsce dla Wrzosu_2
  • III miejsce dla Wrzosu_3
  • III miejsce dla Wrzosu_4
  • III miejsce dla Wrzosu_5
  • III miejsce dla Wrzosu_6

więcej fotorelacja