senioralia 2014 6 20140620 103327795114 i 15 czerwca 2014 odbywały się I Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie, podczas których swoją obecność zaznaczyli Seniorzy z gminy Niepołomice.

Głównymi celami Senioraliów była integracja środowiska seniorów, kształtowanie pozytywnego wizerunku starszego pokolenia, upowszechnianie ciekawych i cennych inicjatyw związanych z problematyką osób starszych w społeczeństwie.

W czasie dwudniowego święta Seniorów odbywały się w Krakowie liczne imprezy, m.in. Małopolski Kongres Uniwersytetów Trzeciego Wieku, panele dyskusyjne dotyczące problemów osób starszych, Korowód Seniorów oraz występy artystyczne na Placu Szczepańskim. I te ostatnie, na zaproszenie stowarzyszenia MANKO, stało się przedmiotem zainteresowań naszych Seniorów.

W sobotnie popołudnie, w ramach wydarzeń towarzyszących, na scenie na Placu Szczepańskim prezentowały się zespoły artystyczne seniorów, a wśród nich dwa z Niepołomic.


Pierwszy to Grupa śpiewacza Zabierzanie z Zabierzowa Bocheńskiego, która podczas 20 min. koncertu zaprezentowała wiązankę znanych piosenek oraz związanych z Zabierzowem Bocheńskim.


Pięknie wystapił Zespół śpiewaczy Wrzos z Niepołomic, śpiewając piosenki krakowskie, o Niepołomicach i seniorach, m.in. Rapsodię niepołomicką, Hej w Bielańskim lasku, Nasze Niepołomice, Ach jak przyjemnie, Upływ czasu. Za swój udany występ otrzymał wiele ciepłych słów oraz zaproszenie do udziału w jesiennym przeglądzie twórczości artystycznej seniorów w Krakowie.

Głównymi organizatorami Senioraliów byli Stowarzyszenie MANKO, wydawca magazynu Głos Seniora oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych „Creativa.

Maria Baran
Kierownik Zespołu śpiewaczego Wrzos

  • Senioralia 2014_1
  • Senioralia 2014_2
  • Senioralia 2014_3
  • Senioralia 2014_4
  • Senioralia 2014_5
  • Senioralia 2014_6