wrzos w zakrzowie 1 20140310 2075836679Po raz pierwszy na zaproszenie Domu Kultury zespół Wrzos śpiewał dla mieszkańców Zakrzowa. Koncert odbył się 24 lutego, na zakończenie karnawału i ze względu na warunki lokalowe miał charakter kameralny.

Odbiorcami koncertu byli uczestnicy projektu realizowanego w Domu Kultury w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem „Dziecięce Marzenia”, zarówno osoby dorosłe jak również dzieci i młodzież.


W wykonaniu zespołu usłyszeliśmy pieśni biesiadne, ludowe, melodie cygańskie i okolicznościowe oraz piosenki pisane przez członków zespołu. Trwał godzinę i wydawało się, że z każdą następną piosenką zespół jest liczniejszy, ponieważ wciąż przybywało wspólnie śpiewających.

Po koncercie wszyscy zasiedli do wspólnego karnawałowego biesiadowania. Poczęstunek został przygotowany przez młodzież, w ramach projektu kierowanego do seniorów i młodzieży polegającego na wymianie doświadczeń międzypokoleniowych. Tak więc pod okiem dorosłych bardzo młode kuchareczki przygotowały pieczeń rzymską, pasztet z królika, sałatki, smalczyk z cebulką, upiekły chleb i pomagały przy faworkach i oponkach. Uczta iście karnawałowa.

Na koniec tylko dodam, że wszyscy zachwyceni śpiewem Wrzosu i możliwością wspólnego śpiewania, już zaprosili zespół do Zakrzowa na następny koncert. Tym razem na jesień. Być może już w nowych warunkach lokalowych, koncert nie będzie już kameralny.

Stanisława Zielińska
instruktor Domu Kultury w Zakrzowie

  • Wrzos w Zakrzowie_1
  • Wrzos w Zakrzowie_2
  • Wrzos w Zakrzowie_3
  • Wrzos w Zakrzowie_4
  • Wrzos w Zakrzowie_5
  • Wrzos w Zakrzowie_6

więcej: foto galeria