Czytaj więcej...18 października 2015 Grupa śpiewacza Zabierzanie obchodziła uroczyście Jubileusz 15 lecia swojej działalności.

Zespół założony w 2000 roku przez Henryka Kieresa działał przez kilka pierwszych lat przy Kole Emerytów i Rencistów, dziś swoją aktywność artystyczną realizuje w Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim, a jego pracą kieruje Henryk Osika.

 

16 stycznia 2014 w Domu Kultury z Zabierzowie Bocheńskim odbył się Zabierzowski Przegląd Kolędniczy.

Wśród wykonawców pięknych kolęd i pastorałek mogliśmy zobaczyć Zespół Śpiewaczy Zabierzanie.

Czytaj więcej...Zespół śpiewaczy Zabierzanie po raz pierwszy uczestniczył w tegorocznej, XI edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów – Teraz My. Dom Kultury Włochy w Warszawie organizuje z myślą o amatorskiej twórczości artystycznej Seniorów, ogólnopolski przegląd.

16 i17 listopada 2013 odbywały się w Okęckiej Sali Widowiskowej zmagania artystów amatorów podczas, których Seniorzy śpiewają, tańczą, recytują wystawiają przedstawienia teatralne i kabaretowe, dają popis sztuki instrumentalnej.

Czytaj więcej...21 października 2013 w Nowohuckim Centrum Kultury odbył się XVIII Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych Złota Jesień 2013.

Do udziału w przeglądzie zgłosiły się trzy zespoły śpiewacze działające przy Domach Kultury w Gminie Niepołomice, w tym Grupa śpiewacza Zabierzanie działająca w Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim.

Grupa śpiewacza Zabierzanie przy akompaniamencie Jana Gębały zaprezentowała:
Ptasznika z Tyrolu, Hej hej kawalerowie, Tutaj tutaj są dziewczyny.

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/piewali_dla_senirow_132/piewali_dla_seniorow_1_20131129_2094992152.jpg'
There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/piewali_dla_senirow_132/piewali_dla_seniorow_1_20131129_2094992152.jpg'

Czytaj więcej...Podczas ogniska Kół Emerytów i Rencistów z Gminy Niepołomice, które odbyło się 21 września 2013, Zespół śpiewaczy Zabierzanie śpiewał dla zaproszonych gości. Spotkanie, którego organizatorem jest Oddziału Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Niepołomicach odbywa się corocznie w innej miejscowości gminy. Tym razem gospodarzem spotkania było Koło w Podgrabiu.

Seniorzy, a było ich ponad 200 osób spotkali się w świetlicy miejscowego Domu Strażaka.

Biesiadę rozpoczął koncert Zespołu śpiewaczego Wrzos, a po nim zaprezentował się Zespół śpiewaczy Zabierzanie z Zabierzowa Bocheńskiego.

Obydwa koncerty miały znakomity wpływ na dobrą zabawę uczestników spotkania.

Czytaj więcej...W dniach 7 i 8 września 2013 w Nawojowej odbyła się XXIII Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agropromocja 2013, która ma na celu aktywizację obszarów wiejskich. Gromadzi wystawców różnych branż: rolniczej, mechanizacji rolnictwa, ogrodniczej, ochrony środowiska, rzemieślniczej, hodowlanej, promowania produktów regionalnych, agroturystyki, rolnictwa ekologicznego i inne.

Czytaj więcej...W dniach 24 – 26 maja 2013 trwały XXI Dni Niepołomic.

Zespół śpiewaczy Zabierzanie został zaproszony do występu w niedzielę 26 maja 2013. Na scenie w Parku Miejskim zaprezentował licznie zgromadzonej publiczności wiązankę znanych i lubianych melodii.

Czytaj więcej...Szczególnie w ten jedyny dzień w roku, który kończy szaleństwa karnawału. Nie wszystkim udziela się nastrój zabawy w okresie tzw. ostatków, ale nie można tego powiedzieć o grupie śpiewaczej Zabierzanie.

Cóż oni wyprawiają w ten dzień!! Przebierają się i malują na wzór cygańskiego zespołu i zaczynają  grasować po okolicy.