teraz my - warszawa 2014 1 20141126 112369715722 listopada cztery zespoły seniorów działające przy Centrum Kultury w Niepołomicach wyruszyły do Warszawy, by wziąć udział w XII Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów – Teraz My.

Dom Kultury Włochy z myślą o seniorach corocznie organizuje przegląd twórczości artystycznej. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie udziałem tegoroczna edycja po raz pierwszy trwała przez trzy kolejne dni, od 21 do 23 listopada. W Okęckiej Sali Widowiskowej można było oglądnąć 182 prezentacje, w których wystąpiło 1471 osób, w tym prezentacje wokalne, grupy teatralne, kabarety, monodramy, recytatorów, instrumentalistów i zespoły folklorystyczne.

Występy oceniało jury w składzie: prof. Katarzyna Sokołowska - Uniwersytet K.Wielkiego w Bydgoszczy, Małgorzata Czaczkowska - artystka Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, Milena Vajda – aktor.

Grupa Śpiewacza Wolańska Muza, prowadzona przez instruktora i akompaniatora Aleksandra Ostrowskiego wyśpiewała w Warszawie wyróżnienie.

Wszystkie zespoły wystąpiły w kategorii – piosenka, prezentując przygotowane na przegląd programy trwające zgodnie z regulaminem po 5 min.

Każdy z naszych zespołów przygotował inny rodzaj piosenki. I tak Zespół śpiewaczy Wrzos z Niepołomic z towarzyszeniem kapeli pod kierunkiem Macieja Ziobro zaprezentował wiązankę melodii cygańskich.
Grupa śpiewacza Wolańska Muza z Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej z akompaniatorem Aleksandrem Ostrowskim wykonała pieśń ludową Sarna.
Zespół śpiewaczy Zabierzanie z Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim z akompaniatorem Jana Gębały zaśpiewał wiązankę melodii zatytułowaną „W Zabierzowie muzyka gro”.
Natomiast Grupa obrzędowo - śpiewacza Nasza Wola z Domu Kultury w Woli Batorskiej wykonała wiązankę tradycyjnych ballad ludowych.

To kolejny sukces naszych Seniorów, którzy z zamiłowaniem i pasją rozwijają umiejętności w zespołach artystycznych oraz swoją postawą godnie reprezentują swą miejscowość i gminę.

Ogłoszenie wyników nastąpiło 25 listopada 2014.

  • Teraz My - Warszawa 2014_1
  • Teraz My - Warszawa 2014_2
  • Teraz My - Warszawa 2014_3
  • Teraz My - Warszawa 2014_4
  • Teraz My - Warszawa 2014_5
  • Teraz My - Warszawa 2014_6

więcej fotorelacja