Czytaj więcej...Wczesnym rankiem 14 listopada 2015 cztery zespoły śpiewacze działające przy Centrum Kultury w Niepołomicach wyjechały do Warszawy, by wziąć udział w XIII Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów pod nazwą Teraz My.

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/w_salonie_edukacyjnym_396/w_salonie_edukacyjnym_2_20150217_2060193170.jpg'
There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/w_salonie_edukacyjnym_396/w_salonie_edukacyjnym_2_20150217_2060193170.jpg'

Czytaj więcej...12 lutego 2015 na zaproszenie prof. dr hab. Jerzego Malca Rektora Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Aleksandra Palczewskiego Małopolskiego Kuratora Oświaty, Grupa śpiewacza Wolańska Muza wraz z Kapelą Ludową Wolanie z Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej uczestniczyła w spotkaniu w Salonie Edukacyjnym Krakowa.

Prof. nadzw. dr. hab. Teresa Olearczyk prowadziła wykład na temat staropolskich tradycji, a że termin był nieprzypadkowy, jego tematem były zapusty, karnawał i ostatki.

Czytaj więcej...22 listopada cztery zespoły seniorów działające przy Centrum Kultury w Niepołomicach wyruszyły do Warszawy, by wziąć udział w XII Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów – Teraz My.

Dom Kultury Włochy z myślą o seniorach corocznie organizuje przegląd twórczości artystycznej. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie udziałem tegoroczna edycja po raz pierwszy trwała przez trzy kolejne dni, od 21 do 23 listopada. W Okęckiej Sali Widowiskowej można było oglądnąć 182 prezentacje, w których wystąpiło 1471 osób, w tym prezentacje wokalne, grupy teatralne, kabarety, monodramy, recytatorów, instrumentalistów i zespoły folklorystyczne.

Czytaj więcej...Zespół śpiewaczy Wolańska Muza znalazł się na liście laureatów XI edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów - Teraz My w Warszawie. Jego organizatorem był Dom Kultury Włochy w Warszawie, który w Okęckiej Sali Widowiskowej corocznie organizuje przegląd twórczości.

W kategorii zespołów folklorystycznych Zespół Wolańska Muza działający w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej zdobył II miejsce.

Czytaj więcej...21 października 2013 w Nowohuckim Centrum Kultury odbył się XVIII Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych Złota Jesień 2013.

Do udziału w przeglądzie zgłosiły się trzy zespoły śpiewacze działające przy Domach Kultury w Gminie Niepołomice, w tym Wolańska Muza z Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej.

Zespół śpiewaczy Wolańska Muza z Woli Zabierzowskiej z towarzyszeniem akompaniatora Aleksandra Ostrowskiego wykonał ludowe pieśni z rejonu krakowskiego:
Na wójtowej roli, Hej od Krakowa jadę, Jedzie Jaś jeszcze raz.

Czytaj więcej...26 maja 2013 z okazji XXI Dni Niepołomic Zespół śpiewaczy Wolańska Muza z towarzyszeniem Kapeli Ludowej Wolanie prezentował na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach program artystyczny.

Na ten dzień przygotowany został specjalnie dobrany program.