Czytaj więcej...Jubileusz 40 - lecia

KOBIECEJ GRUPY ŚPIEWACZEJ
Z WOLI BATORSKIEJ

To już 40 lat mija od czasu gdy z KGW w Woli Batorskiej pielęgnują dawne zwyczaje i obrzędy ludowe, a przede wszystkim śpiewają pieśni krakowskie przekazane przez poprzednie pokolenia z tej okolicy.
Jubileuszowe spotkanie odbyło się 17 maja br. w miejscowym Domu Kultury. Dziękując za zaproszenie, pozwoliłam sobie na wspomnienia związane z ludowymi śpiewaczkami z zespołu „Nasza Wola”.

Czytaj więcej...17 maja 2014 w Domu Kultury w Woli Batorskiej miała miejsce niecodzienna uroczystość, Jubileusz 40-lecia działalności artystycznej Grupy śpiewaczo - obrzędowej Nasza Wola.

Zespół założyła w 1974 roku i przez 20 lat prowadziła Franciszka Jaborska. Kolejne 20 lat działalnością Naszej Woli kieruje Pani Zdzisława Siwek. Od chwili powołania zespół składający się z samych kobiet kultywuje tradycje i obrzędy wsi polskiej, zwłaszcza własnego regionu.

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/zaprosz_nasza_wola_267/zaprosz_nasza_wola_1_20140515_1107862743.jpg'
There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/zaprosz_nasza_wola_267/zaprosz_nasza_wola_1_20140515_1107862743.jpg'

Czytaj więcej...W najbliższą sobotę 17 maja 2014 Grupa śpiewaczo - obrzędowa Nasza Wola z Woli Batorskiej będzie obchodziła Jubileusz 40 - lecia działalności artystycznej.

Z okazji Jubileuszu przygotowana została wystawa fotografii prezentująca dorobek zespołu, którą będzie można oglądać w Domu Kultury przez najbliższe dwa tygodnie.

Czytaj więcej...Grupa śpiewaczo - obrzędowa działająca w Domu Kultury w Woli Batorskiej uczestniczyła w XI Ogólnopolskmi Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów – Teraz My.

Wczesnym rankiem 16 listopada 2013 wyjechała wraz z dwoma innymi zespołami Seniorów delegowanymi do Warszawy, by po raz kolejny uczestniczyć w przeglądzie.

Czytaj więcej...Od 3 – 5 września 2013 odbywał się w Bartkowej koło Rożnowa I Przegląd Sceniczny Klubów Seniora z Małopolski pn. Starsi Panowie Dwaj”. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Pomocy Ludziom Starszym i Niepełnosprawnym im. Papieża Jana Pawła II.

Grupa śpiewaczo – obrzędowa Nasza Wola biorąc udział w przeglądzie zaprezentowała publiczności obrzęd ludowy pn. „Wiązanie dziedzica”.

Czytaj więcej...18 sierpnia 2013 odbywała się w Siedlcu XV Biesiada Agroturystyczna „W Artystycznej Dolinie” połączona z VI Świętem Kuchni Regionalnej.

W tym roku organizator – Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni, przewidziało Konkurs na najsmaczniejszą potrawę z pomidorów.

„Teraz My” pod taką nazwą odbywa się corocznie Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów, którego organizatorem jest Dom Kultury Włochy w Warszawie.

W sobotę 17 listopada 2012, wczesnym rankiem trzy zespoły seniorów delegowane przez Centrum Kultury w Niepołomicach wyjechały do Warszawy, by reprezentować Gminę Niepołomice. Były to Zespół śpiewaczy Wrzos, Grupa śpiewaczo – obrzędowa Nasza Wola z Woli Batorskiej oraz Grupa śpiewacza Wolańska Muza wraz z Kapelą Ludową Wolanie z Woli Zabierzowskiej.

W kategorii zespołów folklorystycznych jury przyznało I miejsce dla Grupy śpiewaczo – obrzędowej Nasza Wola z Domu Kultury w Woli Batorskiej.

Więcej informacji w zakładce Osiągnięcia 2012.