teraz  1 20131118 1448156050To była jedenasta edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów – Teraz My, jaką Dom Kultury Włochy w Warszawie zorganizował z myślą o Seniorach 16 i17 listopada 2013.

Dwa zespoły reprezentujące Gminę Niepołomice wróciły z nagrodami. Biorąc udział w zmaganiach konkursowych wystąpiły w kategorii Zespołów Folklorystycznych zdobywając:
II miejsce - Zespół Folklorystyczny „Wolańska Muza” - Dom Kultury w Woli Zabierzowskiej - Centrum Kultury w Niepołomicach
wyróżnienie - Zespół Obrzędowy „Nasza Wola” Wola Batorska - Centrum Kultury w Niepołomicach

  

W sobotę 16 listopada 2013, wczesnym rankiem trzy zespoły seniorów, delegowane przez Centrum Kultury w Niepołomicach wyjechały do Warszawy, by reprezentować Gminę Niepołomice. W tym roku było to: Zespół śpiewaczy Wolańska Muza z Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej, Zespół śpiewaczy Zabierzanie z Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim oraz Grupa obrzędowo - śpiewacza Nasza Wola z Domu Kultury w Woli Batorskiej. 

W pięknej Okęckiej Sali Widowiskowej uczestnicy przeglądu śpiewają, tańczą, recytują dzieła sławnych wieszczów literackich, prezentują przedstawienia teatralne, skecze, kabarety, dają popis sztuki instrumentalnej. 

Wszystkie zespoły wystąpiły w kategorii zespołów folklorystycznych. Dwóm pierwszym zespołom akompaniował na akordeonie i heligonce Aleksander Ostrowski.

Prestiż i rangę całemu wydarzeniu nadają zaproszeni jurorzy, jak i sami uczestnicy przeglądu. W tym roku prezentacje oceniało jury w składzie:
Katarzyna Sokołowska - profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydział Edukacji Muzycznej
Waldemar Wielgosz - międzynarodowy sędzia tańca towarzyskiego, instruktor
Karolina Muszalak - Buława - aktorka filmowa i teatralna.

Ogłoszenie wyników nastąpi 23 listopada 2013.

Koordynatorem wyjazdu był Aleksander Ostrowski.

 

  • teraz My 2013_2
  • teraz My 2013_3
  • teraz My 2013_4
  • Teraz _1