niepoomickie maoretki na mistrzostwach polski 12 20160601 1306816209XIII Mistrzostwa Polski Mażoretek i Cheerleaderek za nami. To były piękne dwa dni spędzone przez grupę Niepołomickich Mażoretek w Kędzierzynie Koźlu, gdzie odbył się ten niezwykły spektakl. Niezwykły pod każdym względem.

Nasze dziewczęta z sukcesem przeszły eliminacje regionalne, które odbyły się w Pustkowie koło Dębicy. Zdobyte laury nominowały grupę do udziału w Mistrzostwach Polski, z czego skwapliwie skorzystaliśmy.


Piątek, 20 maja 2016 był pierwszym dniem konkursowych zmagań z naszym udziałem. Trio w składzie Dominika Tomczyk, Katarzyna Węgrzyn, Zofia Filiczak oraz duet, który tworzą Weronika Wesołowska i Julia Wesołowska, wykonały wspaniale przygotowane układy. Jurorzy przyznali dla trio punkty, dzięki którym zajęły czternaste miejsce w Polsce. To duży sukces, który zachęca do dalszej pracy, ale dziewczęta to lubią. Duet jest nieco dalej, ale to dopiero początek ich wspólnej pracy.


Niedziela, 22 maja była uroczystym dniem dla uczestników. Odbyło się fantastyczne otwarcie Mistrzostw poprzedzone paradą wszystkich grup, a było ich około 70. W Mistrzostwach wzięło udział niemal 1800 wspaniałych wykonawców, którzy zostali wybrani z całej Polski. Do Kędzierzyna przyjechały barwne grupy, które na parkiecie Hali Widowiskowo Sportowej "Azoty" utworzyły niezwykły obraz, którego nie powstydziłby się uznany impresjonista. Po uroczystym otwarciu Mistrzostw przez Stanisława Rewieńskiego, prezesa Stowarzyszenia Mażoretek, Cheerleaderek i Tamburmajorek w Polsce, rozpoczęły się pokazy w wielu kategoriach. Oglądaliśmy zmagania grup w pokazach scenicznych, przemarszach, w prezentacjach z pomponami, batonami, buławami, flagami. Były grupy kadetek, juniorek, seniorek, a także mamy mażoretek w swoich układach. Najważniejszym przesłaniem z uczestnictwa w takim spektaklu jest to, że mażoretki stanowią jedną wielką rodzinę i chociaż rywalizują podczas takich spotkań, na co dzień są fantastyczną formacją, jedyną w swoim rodzaju.


Nasze Niepołomickie Mażoretki wprawdzie nie stanęły na podium, ale sam udział w Mistrzostwach Polski jest ogromnym sukcesem. Teraz przed nimi wiele występów. Będzie można oglądać je podczas różnych uroczystości na terenie gminy, a także na festiwalu w Bułgarii, gdzie pojedziemy pod koniec wakacji. Życzymy im wielu sukcesów i wytrwałości w treningach, bo wizerunek sceniczny, który jest prezentowany publiczności poprzedzony musi być wielomiesięcznymi treningami. Na razie dziękujemy im za to, że możemy oglądać z przyjemnością ich występy. Najbliższy podczas 25 Dni Niepołomic w sobotę 4 czerwca 2016 około godz.15.00 na dziedzińcu zamkowym.

Zapraszamy.

Maria Strzelec

instruktor Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim

  • Niepołomickie Mażoretki na Mistrzostwach Polski_1
  • Niepołomickie Mażoretki na Mistrzostwach Polski_2
  • Niepołomickie Mażoretki na Mistrzostwach Polski_3
  • Niepołomickie Mażoretki na Mistrzostwach Polski_4
  • Niepołomickie Mażoretki na Mistrzostwach Polski_5
  • Niepołomickie Mażoretki na Mistrzostwach Polski_6

więcej fotorelacja