piewajmy i grajmy mu 4 20160120 1337953172Śpiewajmy i Grajmy Mu...
Pod takim hasłem w nowym roku koncertowały dziewczęta z Zespołu Pieśni i Tańca Zagórzanie.

Święta to piękny, radosny czas dla każdego człowieka. Przystrajanie choinki, dzielenie się opłatkiem czy wspólne śpiewanie kolęd, nas dorosłych przenoszą w świat dzieciństwa, a dzieciom zapewniają przeżycia, do których będą mile wracać w swoich wspomnieniach.

Święta za nami, ale podniosły gwiazdkowy nastrój towarzyszy nam przez cały czas m. in. za sprawą dziewcząt z Zespołu Pieśni i Tańca Zagórzanie, które od początku nowego roku dały kilka koncertów prezentując kolędy i pastorałki.

Pierwszy raz w tym roku mogliśmy je usłyszeć już 3 stycznia w kościele p.w. św. Wojciecha w Staniątkach, gdzie dziewczyny zapewniły oprawę Mszy Świętej, a po jej zakończeniu dały koncert przedstawiając 12 pięknych kolęd. Tego samego dnia Zagórzanki śpiewały również w Zamku Królewskim w Niepołomicach wspólnie z Zespołem Śpiewaczym Wrzos. Każda z grup przedstawiła licznie zgromadzonej publiczności po kilka kolęd i pastorałek ze swojego repertuaru.


Zagórzanek nie zabrakło też w Zabierzowie Bocheńskim podczas Zabierzowskiego Przeglądu Kolędniczego, na którym zaprezentowały 3 kolędy.


Kolejny koncert to udział w Spotkaniu Opłatkowym Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Niepołomickiej, który w poniedziałkowe popołudnie 18 stycznia, rozpoczął się Mszą Św. w kościele p.w. Karola Boromeusza w Niepołomicach. Tam dziewczęta zaśpiewały tylko kilka kolęd stanowiących oprawę muzyczną. Pozostałe kolędy zaprezentowały później uczestnikom spotkania w sali akustycznej Zamku Królewskiego podczas uroczystej kolacji.

Wykonanie kolęd i pastorałek zachwyciło wielu gości o czym świadczyły m.in. słowa sympatii płynące ze strony publiczności podczas każdego ze wspomnianych koncertów.


Na zakończenie okresu kolędowego planowany jest jeszcze koncert w Domu Kultury w Zagórzu, 31 stycznia 2016 o godz.16.00 gdzie oprócz Zagórzanek swoje kolędy zaprezentują również Panowie z Klubu Ochrony Tradycji Staropolskich z Zagórza.

Monika Michalik
Zespół Pieśni i Tańca Zagórzanie


  • Śpiewajmy i Grajmy Mu..._1
  • Śpiewajmy i Grajmy Mu..._2
  • Śpiewajmy i Grajmy Mu..._3
  • Śpiewajmy i Grajmy Mu..._4
  • Śpiewajmy i Grajmy Mu..._5
  • Śpiewajmy i Grajmy Mu..._6

więcej fotorelacja