jubileusz 5 lecia zpit zagoranie 5 20131126 110448535020 stycznia 2013r. Zespół Pieśni i Tańca Zagórzanie świętował swoje pierwsze 5  lat działalności artystycznej.

Uroczystość odbyła się w Zamku Królewskim w Niepołomicach. Do sali akustycznej przybyło wielu zaproszonych gości. Wszyscy z niecierpliwością czekali na pierwszy występ zespołu, podczas którego zapowiedział prezentację czterech suit.  

 

Po zapowiedzi konferansjera Sławomira Mikurdy na scenie pojawiła się młodzież z Zagórza w strojach krakowskich. Koncert jubileuszowy rozpoczęli tańcami narodowymi. Wprowadzając gości w nastrój, zaprezentowali uroczystego poloneza, by następnie żywiołowym i wesołym tańcem pokazać piękno tańca ludowego własnego regionu – regionu krakowiaków wschodnich.
   
Specjalnie na ten dzień młodzież przygotowała prezentację multimedialną, w której przedstawiła zdjęcia obrazujące znaczące występy, wyjazdy na konkursy i przeglądy, ważne momenty, chwile radości i pracy jakie składają się na historię zespołu. Można było przypomnieć sobie kiedy i jakie sukcesy zespół  odniósł, a mimo tak krótkiego okresu działania ma ich już kilka na swoim koncie.

Odziani w piękne, barwne stroje regionu lubelskiego z nieukrywana radością, lekkością i wdziękiem  prezentowali kolejną suitę. Koleją odsłoną zespołu była siuta tańce lachów sądeckich wykonana z  właściwym dla tego regionu wirującym rozmachem i temperamentem.  W ostatniej suicie zaprezentowane zostały tańce rzeszowskie pełne żywiołowości i dynamiki.

Wszystkim prezentowanym tańcom towarzyszyły piękne przyśpiewki.
Podczas wieczoru nie zabrakło miejsca dla Kapeli Ludowej, która od początku towarzyszy zespołowi. Kapela pod kierownictwem Macieja Ziobro w pełni pokazała swój profesjonalizm wykonała dla publiczności kilka utworów.

Za całość działalności i wspaniały występ, za radość i autentyczność z jaka tańczy Zespół Pieśni i tańca Zagórzanie otrzymał od publiczności owacje na stojącą.
Na zakończenie uroczystości młodzież, choreograf Janusz Przepióra i Kapela Ludowa otrzymali liczne podziękowania, gratulacje i życzenia. Jubileusz był również okazją do złożenia podziękowań osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do rozwoju oraz działalności zespołu.
Goście tego wieczoru mieli okazję oglądnąć wystawę zdjęć oraz wpisać się do kroniki Zespołu.

  • Jubileusz 5 lecia ZPiT Zagóranie_1
  • Jubileusz 5 lecia ZPiT Zagóranie_2
  • Jubileusz 5 lecia ZPiT Zagóranie_3
  • Jubileusz 5 lecia ZPiT Zagóranie_4
  • Jubileusz 5 lecia ZPiT Zagóranie_5
  • Jubileusz 5 lecia ZPiT Zagóranie_6