zagorzanie podczas ii midzynarodowych maopolskich spotka z folklorem 13 20150706 1822961389Przez kilka kolejnych dni, od czwartku do niedzieli, na rynku w Myślenicach odbywały się codziennie koncerty i imprezy towarzyszące II Międzynarodowym Małopolskim Spotkaniom z Folklorem.

Był tam też Zespół Pieśni i Tańca Zagórzanie.

Festiwal, który błyskawicznie urósł do miana jednej z największych imprez folklorystycznych w Polsce, w tym roku gościł zespoły z 11 krajów m.in. Meksyku, Tajwanu, Turcji, Pakistanu, Republiki Południowej Afryki, Indonezji i Irlandii oraz 4 zespoły z Polski.

W gronie zespołów polskich swoją obecność zaznaczył Zespół Pieśni i Tańca Zagórzanie, który został zaproszony przez organizatorów do prezentacji suity krakowiaków wschodnich.


W sobotę 4 lipca, od godziny 15.00 z Zarabia do rynku, ulicami Myślenic przeszedł barwny korowód, liczący 350 zagranicznych i polskich tancerzy ludowych. Tłumnie ogladali go mieszkańcy Myślenic, turyści i goście.

Zespół Pieśni i Tańca Zagórzanie poza korowodem zaprezentował się myślenickiej publiczności w dwóch suitach: krakowiaków wschodnich i górali Beskidu żywieckiego.

Organizatorowi festiwalu, Reprezentacyjnemu Zespołowi Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka" i Myślenickiemu Towarzystwu Kultury dziękujemy za zaproszenie i możliwość udziału w tym wspaniałym święcie folkloru świata.

Barbara Wdaniec
instruktor Domu Kultury w Zagórzu

  • Zagórzanie podczas II Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem_1
  • Zagórzanie podczas II Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem_2
  • Zagórzanie podczas II Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem_3
  • Zagórzanie podczas II Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem_4
  • Zagórzanie podczas II Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem_5
  • Zagórzanie podczas II Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem_6

więcej fotorelacja