brawo brawo maoretki 1 20180620 1984907330Niepołomickie Mażoretki znowu potwierdziły swoją wysoką wartość. W sobotę, 16 czerwca 2018 uczestniczyły w Mistrzostwach Polski Mażoretek w Leżajsku zdobywając miedzy innymi nominację do Mistrzostw Europy w Chorwacji.

Weronika Wesołowska z Zabierzowa Bocheńskiego została MISTRZYNIĄ POLSKI MAŻORETEK oczywiście ze złotym medalem, prezentując solową choreografię z flagą!!!

Mażoretki klasyczne z Zagórza zdobyły II miejsce i srebrny medal
Duet Oliwia Budek i Dominika Tomczyk z Zakrzowa - III miejsce, medal brązowy
Grupa seniorek z Zakrzowa wraz z Weroniką Wesołowską zajęła IV miejsce za przemarsz oraz V miejsce za choreografię sceniczną
Formacja "mini" z Zakrzowa uplasowała się na IV pozycji
Weronika Wesołowska z Zabierzowa Bocheńskiego startując solo z pałeczką została sklasyfikowana na V miejscu.
Duet Amelia Kozioł i Miranda Grabowska z Zakrzowa VI miejsce,
Trio w składzie Julia Tyniec, Natalia Tyniec i Otylia Sosin z Zakrzowa wywalczyło VII miejsce

Aby brać udział w turnieju takiej rangi trzeba mieć za sobą wiele godzin treningów, wyrzeczeń i zmagań z własnymi słabościami. Niepołomickie Mażoretki potrafiły wznieść się ponad wszystko i pokazały, że warte są wiele, a godziny prób zrealizowanych w Domach Kultury mogą dać piękne efekty.

Mistrzostwa odbywały się w dużej hali sportowej, ale konkursowe przemarsze realizowane były na tartanowym boisku, przy pięknej słonecznej pogodzie. Potem rozpoczęły się halowe popisy. Wystąpiła grupa z Zagórza w choreografii, którą nazywa się klasyczną, potem Weronika przedstawiła solówkę z batonem – tak nazywa się pałeczka mażoretkowa. Młodsze dziewczynki, kadetki z Zakrzowa pokazały się w dwóch prezentacjach – duecie i trio. Miały jeszcze wspólny pokaz jako mini formacja. Bez tremy pokazał się duet seniorek.

Szczęśliwie dla nas niemal wszystkie pokazy konkursowe naszych grup zostały zaplanowane do godzin popołudniowych. Dzięki temu grupy z Domów Kultury w Zakrzowie i Zagórzu mogły wracać w godzinach wieczornych do domu.

Została jeszcze jedna konkurencja, w której startowała Weronika Wesołowska z Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim. Jej występ miał być oceniany na krótko przed zakończeniem mistrzostw planowanym około godz.23.00. Weronika została pod opieką instruktorki, pozostałe uczestniczki wyjechały. Ale nie pozostałyśmy same, bo mażoretki są wielką rodziną i po kilku spotkaniach w czasie innych konkursów nawiązały się serdeczne więzi między nimi. Tak więc miałyśmy doping innych dziewcząt oraz wsparcie m.in. w grupie Jupiter Pilzno. Dziewczęta dopingowały Weronikę podczas jej występu i wspólnie cieszyły się z jej zwycięstwa.
Powrót do domu to inna historia. Dość napisać, że poza domem byłyśmy od 5.30 w sobotę do 7.30 w niedzielę. Ale było warto, bo nie tylko ten sukces się liczy. Wszystkie dziewczęta zaprezentowały się na wysokim poziomie i pokazały układy przygotowane wspólnie z prowadzącą zespół choreograf Aleksandrą Kubik.

Zaowocowało to osiągnięciem wspaniałych wyników. Jeszcze raz brawo dla Niepołomickich Mażoretek. Brawo dla Weroniki i Pani Oli.

Maria Strzelec
kierownik zespołu
Niepołomickie Mażoretki

  • Brawo, Brawo, MAŻORETKI!_1
  • Brawo, Brawo, MAŻORETKI!_2
  • Brawo, Brawo, MAŻORETKI!_3
  • Brawo, Brawo, MAŻORETKI!_4
  • Brawo, Brawo, MAŻORETKI!_5
  • Brawo, Brawo, MAŻORETKI!_6

więcej fotorelacja