rozkwitaj wiosn 6 20180530 1380805990Pewno myślicie, że kwiaty?. Oczywiście też, ale my nie jesteśmy ogrodnikami. Nasze kwiaty to Niepołomickie Mażoretki, które każdej wiosny rozpoczynają sezon artystyczny.


Trenują w salach Domów Kultury w Zakrzowie, Zagórzu i Zabierzowie Bocheńskim. Pomimo tego, że przygotowują się w różnych placówkach mają wspólny program, ponieważ pracuje z nimi jeden choreograf, Pani Aleksandra Kubik. Za jej sprawą dziewczęta mają ciekawy i trudny program. Same też proponują nowe rozwiązania i elementy układów scenicznych. To właśnie wzajemne zrozumienie jest gwarancją dobrych efektów. Tak oto z przytupem rozpoczęły nowy sezon. Pierwszy znaczący występ, to udział w Mistrzostwach Polski Południowo Wschodniej w Pustkowie i możliwość konfrontacji z innymi zespołami. Stamtąd wróciły obsypane nagrodami, ale o tym już informowaliśmy. Teraz czas na skok w jeszcze głębszą wodę. Przed nami udział w Mistrzostwach Polski w Leżajsku. To już 16 czerwca 2018 r.

Pomiędzy zmaganiami konkursowymi też nie ma przerwy. Z pewnością wszystkie grupy można będzie podziwiać podczas Dni Niepołomic. Urok tej oryginalnej grupy sprawia, że mamy zaproszenia do uświetniania różnych wydarzeń. Za dziewczętami już udział w XXI Wiśnickiej Paradzie Orkiestr Dętych w Nowym Wiśniczu. Tak dużej widowni może pozazdrościć niejeden wielki artysta, bo orkiestry i mażoretki to doskonały duet. Z pewnością mistrz Matejko, spoglądając z pomnika żałował, że nie może już malować, bo te dziewczęta są wspaniałą inspiracją.

Nasze Mażoretki mogą prezentować się do muzyki wykonywanej na żywo przez orkiestry, jednak swój program sceniczny przygotowują do innej muzyki.

Do zobaczenia na dziedzińcu zamku w Niepołomicach już w sobotę 2 czerwca 2018 o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich, tych którzy nas znają i nie znają, a są ciekawi nowych wrażeń. Dziewczęta zawsze prezentują nowy program, który poparty jest wielomiesięczną pracą. Bądźmy z nimi razem.

Foto relacji z Nowego Wiśnicza.

Maria Strzelec
instruktor Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim

  • Rozkwitają wiosną_1
  • Rozkwitają wiosną_2
  • Rozkwitają wiosną_3
  • Rozkwitają wiosną_4
  • Rozkwitają wiosną_5
  • Rozkwitają wiosną_6

więcej fotorelacja