mocny start niepoomickich maoretek 23 20170501 1843740779Wiosna jeszcze nie rozpieszcza nas swoją urodą, a Niepołomickie Mażoretki już ostro rozpoczęły sezon występów. Czas pokazać czego nauczyły się podczas zimowych prób. 
Pierwsza prezentacja odbyła się w sobotę 22 kwietnia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zespół został zaproszony przez organizatorów by uświetnić X Jubileuszową Małopolską Giełdę Agroturystyczną.

Stał się sporą niespodzianką dla uczestników tego wydarzenia, którzy byli nastawieni na bardziej tradycyjną prezentację, o charakterze folklorystycznym, jak to zazwyczaj było. Jak pokazały niepołomickie dziewczęta polska wieś również w dziedzinie kultury i form spędzania czasu wolnego ulega znaczącym przemianom.

Aura tego dnia nie dopisała i nie udało się przeprowadzić imprezy w plenerze. Z konieczności trzeba było skorzystać z holu Uniwersytetu Rolniczego. Stanowiło to pewne utrudnienie dla zespołu, który z natury potrzebuje więcej przestrzeni. Niemniej dziewczęta świetnie sobie poradziły. Grupa wykonała trzy układy wspólne, podziwialiśmy również popisy trio, duetu i dwie solówki.

Uważny odbiorca może zobaczyć nowe elementy choreografii i coraz bardziej skomplikowane elementy pracy z pałeczką. Osiągnięcie takiego wizerunku poprzedza ogrom pracy, bo oprócz wspólnych treningów , nie mało pracy własnej muszą w to włożyć dziewczęta. Po udanych występach grupa spotkała się z organizatorami, którzy pogratulowali im widowiskowego pokazu.

Ale to nie był koniec sobotnich atrakcji, ponieważ po południu wystartowały rozgrywki piłki nożnej z udziałem Puszczy Niepołomice. Występ Niepołomickich Mażoretek dodał uroku piłkarskim zmaganiom.

Sobotnie występy były sprawdzianem przed wyjazdem na Mistrzostwa Mażoretek Polski Południowo Wschodniej w Pustkowie k/Dębicy. Będziemy tam gościć już 1 maja, a potem, 3 maja wyjeżdżamy do Limanowej by wziąć udział w paradzie na tamtejszym rynku.

Maria Strzelec
instruktor DK w Zabierzowie Bocheńskim

  • Mocny start Niepołomickich Mażoretek_1
  • Mocny start Niepołomickich Mażoretek_2
  • Mocny start Niepołomickich Mażoretek_3
  • Mocny start Niepołomickich Mażoretek_4
  • Mocny start Niepołomickich Mażoretek_5
  • Mocny start Niepołomickich Mażoretek_6

więcej foto relacja