kolejny sukces niepoomickich maoretek 3 20160502 1565993785Niepołomickie Mażoretki kolejny raz potwierdziły swoje wysokie umiejętności. W niedzielę 1maja 2016 roku brały udział w Otwartych Mistrzostwach Mażoretek Polski Południowo Wschodniej w Pustkowie k/Dębicy, które są też przepustką do zdobycia kwalifikacji na Mistrzostwa Polski.

Udział w zmaganiach konkursowych zgłosiło około 390 osób z wielu miejscowości województw podkarpackiego, lubelskiego i małopolskiego. Uczestnicy startowali w wielu grupach wiekowych oraz różnych rodzajach prezentacji. Były więc pokazy mażoretek z batonem, pomponami, flagami, buławkami, były cheerleaderki, pokazy w stylu show. Uczestniczki wykonywały swoje programy w grupach, mini formacjach, trio/duo oraz solo.

Jurorzy musieli wyłonić z tej ogromnej rzeszy uczestniczek te, które najlepiej wykonały swoje programy. Ocenianie podlegały m.in. dobór repertuaru, choreografia i kompozycja, technika tańca, technika pracy z rekwizytem, podkład muzyczny, oprawa sceniczna i kostiumy, ogólny wyraz artystyczny.

Nasze prezentacje oceniane były w dwóch kategoriach, czyli przemarszu oraz układzie scenicznym. Dodatkowo dziewczęta odważyły się poddać ocenie układy przygotowane przez trio oraz duet. To były dobre decyzje. Po całym dniu uczestnictwa w tej wielkiej rewii tanecznej nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Towarzyszyły temu wielkie emocje.


Miło nam było usłyszeć końcowe rezultaty, dziewczęta z grupy juniorek - Niepołomickie Mażoretki uplasowały się na IV miejscu i otrzymały nominację do dalszej rywalizacji podczas Mistrzostw Polski Mażoretek, które odbędą się w Kędzierzynie - Koźlu już za trzy tygodnie.


Trio w składzie Zofia Filiczak, Dominika Tomczyk, Katarzyna Węgrzyn zdobyło II miejsce, medal srebrny, natomiast duet Julia Wesołowska i Weronika Wesołowska III miejsce i medal brązowy. Zdobyte miejsca są równocześnie nominacją do udziału w Mistrzostwach Polski Mażoretek.

Małe Mażoretki startujące pierwszy raz w konkursie zaprezentowała się równie dobrze zajmując I miejsce w swojej kategorii wiekowej, chociaż bez nominacji do Mistrzostw Polski.

Wszystkie pokazy zostały przygotowane podczas zajęć w Domach Kultury w Zakrzowie i Zabierzowie Bocheńskim przez choreografa Aleksandrę Kubik. Nad wyglądem scenicznym i strojami czuwały instruktorki Stanisława Zielińska i Maria Strzelec.

W podróż do Pustkowa wybrali się również niektórzy rodzice i bliscy, co było bardzo ważne zwłaszcza dla najmłodszych Mażoretek. Nieocenione babcie i mamy nie tylko nam pomagały, ale dodatkowo wspierały dziewczęta dodając im skrzydeł i dopingując każdy występ. Widać było zaangażowanie dorosłych w dodawaniu otuchy i łagodzeniu stresu. Dziękujemy im wszystkim za tak duże zaangażowanie i obecność.

Maria Strzelec
instruktor Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim

  • Kolejny sukces Niepołomickich Mażoretek_1
  • Kolejny sukces Niepołomickich Mażoretek_2
  • Kolejny sukces Niepołomickich Mażoretek_3
  • Kolejny sukces Niepołomickich Mażoretek_4
  • Kolejny sukces Niepołomickich Mażoretek_5
  • Kolejny sukces Niepołomickich Mażoretek_6

więcej fotorelacja