niepoomickie maoretki na topie 8 20150916 1142349199Niepołomickie Mażoretki tym razem pokazały swój kunszt podczas Święta Muzyki w Grasbrunn w powiecie monachijskim. Pojechały tam wraz z Orkiestrą Dętą Lira z Niepołomic. Organizatorem wyjazdu było Starostwo Powiatowe w Wieliczce w ramach współpracy partnerskiej. Wyjechaliśmy późnym wieczorem 3 września. Noc w wygodnym autokarze minęła szybko.

Po zakwaterowaniu i śniadaniu w hotelu sympatyczne niemieckie opiekunki i tłumaczka zabrały nas na zwiedzanie miasta. Poznaliśmy m.in. muzeum nazizmu. Drugi dzień pobytu upłynął bardzo ciekawie, bo głównym punktem programu były atrakcje na terenie Bawaria Studio. Przeżyliśmy przygodę w kinie 5 D, zobaczyliśmy wiele elementów scenografii z nagrywanych tutaj filmów. Wielką atrakcją była wirtualna przejażdżka na ogromnym, misiowatym psie z filmu pt. Niekończąca się opowieść. Poznaliśmy wiele trików stosowanych przy produkcji filmów, niektórzy mogli sprawdzić umiejętności aktorskie, które z odpowiednio wmontowanym tłem, były pamiątką do zabrania z sobą.

W innym miejscu były bliskie spotkania z żywą przyrodą, czyli małymi stadkami kozami, owcami i innymi zwierzętami w podmiejskim ogrodzie ekologicznym. Niedzielę rozpoczęliśmy udziałem w mszy św. Miłym akcentem było powitanie naszej grupy przez celebranta.

Potem udaliśmy się na miejsce organizowanego Święta Muzyki. Pięknie prezentująca się orkiestra i wyróżniające się Niepołomickie Mażoretki budziły zachwyt licznej publiczności. Do biesiadnego, ogromnego namiotu, przybyło kilka orkiestr oraz rodzinne grupy i wszyscy z wielką radością wykonywali przygotowany repertuar. Bawili się wszyscy uczestnicy i widzowie, którzy przybyli pomimo przenikliwego zimna i deszczu.

Na rozpoczęcie wszystkie zespoły i orkiestry wykonały wspólny utwór, a funkcję dyrygentów pełnili kolejno starostowie powiatu monachijskiego i wielickiego. Niepołomicka orkiestra grała dwukrotnie przedstawiając bogaty repertuar, ale zanim zaczęła koncert rozległ się Hejnał Mariacki, ponieważ członkiem orkiestry jest hejnalista z Wieży Mariackiej, a potem się zaczęło… Orkiestra grała, Niepołomickie Mażoretki tańczyły i wszyscy fantastycznie bawili się. Na zakończenie dziewczęta zatańczyły swój program, który wzbudził niekłamany podziw.

Wieczorem cała reprezentacja powiatu wielickiego spotkała się na uroczystej kolacji z przedstawicielami władz powiatu monachijskiego. Były słowa zapewniające o kontynuowaniu współpracy powiatów. Ale zanim pożegnaliśmy się ze wspaniałymi gospodarzami świętowaliśmy urodziny Dominiki z Zakrzowa. Zastępczyni starosty monachijskiego złożyła jej życzenia wręczając drobny upominek. Było to tak miłe zaskoczenie dla Dominiki, że z radości zwilgotniały jej oczka.

Na zakończenie jeszcze zdjęcie z sympatyczną opiekunką i wczesnym rankiem w poniedziałek wyruszyliśmy w stronę domu. Podczas podróży podziwialiśmy piękne krajobrazy Bawarii, Austrii, Czech, aż przywitał nas zachód słońca niebem mieniącym się wszystkimi odmianami złota. Ale chyba zasłużyliśmy na takie powitanie.

Maria Strzelec
instruktor Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim

  • Niepołomickie Mażoretki na topie_1
  • Niepołomickie Mażoretki na topie_2
  • Niepołomickie Mażoretki na topie_3
  • Niepołomickie Mażoretki na topie_4
  • Niepołomickie Mażoretki na topie_5
  • Niepołomickie Mażoretki na topie_6