maoretki na dniach wkingi 17 20150727 1828946174W miniony weekend 25 - 26 lipca Wieliczka obchodziła swoje doroczne święto, czyli Dni Świętej Kingi.

Do wspólnego świętowania organizatorzy zaprosili również Niepołomickie Mażoretki, które w sobotnie popołudnie uczestniczyły w paradzie ulicami miasta, rozpoczynającej to piękne święto.

W paradzie, która tradycyjnie wyruszyła z dziedzińca Zamku Żupnego w Wieliczce i przeszła ulicami miasta uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, stowarzyszeń, zespołów, delegacji z miast partnerskich, a obok nich postacie związane z historią Wieliczki. Był więc Żupnik i Święta Kinga, Skarbnik i górnicy, a tuż za nimi nasze piękne dziewczęta. W czasie przemarszu wzbudzały niekłamany zachwyt licznie zgromadzonych widzów.

Mieliśmy obawy czy uda się kontynuować występ plenerowy, ponieważ Wieliczkę osaczały z różnych stron burzowe chmury. Na szczęście skończyło się drobnymi ciepłymi kroplami i lekkim zachmurzeniem, co przyniosło ulgę wszystkim, bo temperatura powietrza przekraczała 30 stopni.


Plenerowa scena usytuowana na parkingu miejski przy ul. Dembowskiego stanowiła centralne miejsce obchodów święta, na której władze Wieliczki i ich gości z miast partnerskich dokonały uroczystego otwarcie Dni Świętej Kingi. Po nim rozpoczęły się występy artystyczne i tu wspólny koncert Orkiestr Podstolice i Hejnał z Byszyc.

W czasie, gdy orkiestry jeszcze grały rozpoczął się pokaz tańca mażoretkowego. Na płycie przed sceną swoje taneczne umiejętności prezentowały dwie grupy wiekowe Niepołomickich Mażoretek. W kolejnej części prezentacji starsze dziewczęta wykonały swój program artystyczny, opartym nie tylko o taniec i żonglowanie pałeczką, ale wzbogacony o elementy akrobacji. W tej części zaprezentowało się również trio taneczne.


Pokaz Niepołomickich Mażoretek zyskał wielki aplauz publiczności.


Na co dzień dziewczęta ćwiczą w Domach Kultury w Zabierzowie Bocheńskim i Zakrzowie, pod czujnym okiem choreografa Aleksandry Kubik.


Maria Strzelec
instruktor Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim

  • Mażoretki na Dniach św.Kingi_1
  • Mażoretki na Dniach św.Kingi_2
  • Mażoretki na Dniach św.Kingi_3
  • Mażoretki na Dniach św.Kingi_4
  • Mażoretki na Dniach św.Kingi_5
  • Mażoretki na Dniach św.Kingi_6

więcej fotorelacja