niepoomickie maoretki w kdzierzynie kolu 4 20150527 1250423657Zespół Niepołomickich Mażoretek dostała wiatr w żagle po tym, kiedy w Pustkowie zdobył nominację do udziału w Mistrzostwach Polski Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek, które odbyły się w pięknej hali widowiskowo sportowej zakładów azotowych w Kędzierzynie Koźlu.

Wyjechaliśmy bladym świtem, by dotrzeć na czas. Podróż minęła szybko, dotarliśmy bez problemów. W piątek, 21 maja 2015 cały zespół, czyli 11 mażoretek z instruktorką Aleksandrą Kubik oraz pod czujnym okiem Stanisławy Zielińskiej i Marii Strzelec, zameldował się odpowiednio wcześnie w miejscu rywalizacji.

Oficjalne otwarcie mistrzostw odbyło się w sobotę 22 maja, ale pierwsze pokazy konkursowe były już w piątek, kiedy to swoje umiejętności zaprezentowało nasze trio w składzie: Dominika Tomczyk, Zofia Filiczak i Natalia Bania. Był to chrzest bojowy na tak dużej scenie, ale dziewczęta bez tremy wykonały swój układ.

Drugi dzień zaczął się od oficjalnego rozpoczęcia mistrzostw. Nasza reprezentacja wchodziła jako 59 grupa, więc defilowała przed wszystkimi zgromadzonymi już zespołami. Miłym akcentem było też ustawienie naszych dziewcząt w pierwszym szeregu. W tym przypadku dużą rolę odegrała biało zielona kolorystyka stroju. Potem rozpoczął się maraton taneczny. Na początek należało wykonać przemarsz na długości 100 metrów lub 4 x 25m. Nasz zespół przygotował pierwszy wariant. Po wykonanym zadaniu oglądaliśmy pokazy innych grup, bo udział w takiej imprezie to nie tylko prestiż i odrobienie zadania, ale przede wszystkim podpatrywanie innych, zdobywanie doświadczenia, nauka na przyszłość.

W trzecim dniu odbywały sie prezentacje układów scenicznych. Nasze dziewczęta wykonały go z rozmachem i uśmiechem. Potem znowu był czas na obserwowanie innych wykonawców. Mistrzostwa zakończyły się ogłoszeniem oficjalnych wyników, rozdaniem medali w poszczególnych konkurencjach, podziękowaniach dla uczestników i organizatorów. Poziom prezentacji konkursowych był niezwykle wysoki o czym świadczy m.in. fakt, że zespoły, które w poprzednich latach zdobywały nagrody nawet na szczeblu europejskim, tym razem nie stanęły na podium.

Mimo, że do Niepołomic dziewczęta nie przywiozły medali, sam udział w Mistrzostwach Polski jest użym sukcesem. Zgodnie z założeniami wróciliśmy bogatsi w nowe spostrzeżenia i doświadczenia. Zespół wraz z instruktorką i opieką stwierdza, że przed nami dużo pracy i wysiłku na treningach, by osiągnąć poziom mistrzowski. Nikt jednak nie zraża się tym, bo nagrodą jest aplauz publiczności i zaproszenia na występy. Wróciliśmy późnym wieczorem 24 maja 2015 roku trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń i pomysłów na doskonalenie efektów scenicznych. Byliśmy, zobaczyliśmy, będziemy wyciągać wnioski.

Cała grupa dziękuje Dyrekcji Centrum Kultury za okazane zaufanie, którego wyrazem było zorganizowanie udziału w mistrzostwach.

Maria Strzelec
instruktor Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim

  • Niepołomickie Mażoretki w Kędzierzynie Koźlu_1
  • Niepołomickie Mażoretki w Kędzierzynie Koźlu_2
  • Niepołomickie Mażoretki w Kędzierzynie Koźlu_3
  • Niepołomickie Mażoretki w Kędzierzynie Koźlu_4
  • Niepołomickie Mażoretki w Kędzierzynie Koźlu_5
  • Niepołomickie Mażoretki w Kędzierzynie Koźlu_6

więcej fotorelacja