niepoomickie maoretki wrociy z nagrodami 8 20150502 16731959891 maja 2015 Niepołomickie Mażoretki uczestniczyły w IV Otwartych Mistrzostwach Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek Polski Południowo - Wschodniej (woj. lubelskie, małopolskie i podkarpackie).

Mistrzostwa odbyły się w Pustkowie – Osiedlu koło Dębicy.

Organizatorami mistrzostw byli: Stowarzyszenie Mażoretek , Stowarzyszenie „Orkiestra Dęta – Gminy Dębica” oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica. Mistrzostwa uświetnił wspaniały koncert promenadowy Orkiestry Dętej – Gminy Dębica.

Zanim przystąpiono do rywalizacji konkursowej wszystkie zespoły uczestniczyły w paradzie ulicami Pustkowa. Przedstawicielki kilku z nich niosły flagę mażoretek, w tej grupie była również nasza reprezentantka. Po ceremonii uroczystego otwarcia nadszedł czas na pokazy, które oceniało profesjonalne jury, również klasy międzynarodowej.

Pierwszą częścią pokazu jest przemarsz na długości 100 metrów i szerokości 6 m. Potem były większe emocje, czyli prezentacja układu scenicznego, która obnaża całą prawdę o zespole. Według naszej wstępnej oceny było dobrze. Trójka dziewcząt odważyła się wystąpić w kategorii DUO/TRIO. Wszyscy trzymaliśmy za nie kciuki.

Po całym dniu emocji nadszedł wreszcie czas prawdy, czyli ogłoszenie wyników. Zanim to nastąpiło, prezes Stowarzyszenia Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich, Pan Stanisław Rewieński poprosił wszystkich instruktorów na środek hali, aby wszyscy mogli ich poznać. Następnie omówił przebieg mistrzostw i tu pierwsze zaskoczenie. Nasza reprezentacja została pochwalona za stroje. Jest to miłe, gdyż każdy zespół, a było ich ponad dwadzieścia, stara się o jak najlepszy wizerunek sceniczny. Potem przyszedł czas na wyniki poszczególnych konkurencji.

Nasz przemarsz został klasyfikowany na IV miejscu z minimalną stratą do tzw. pudła, potem koronna konkurencja zwana sceną i tu niespodzianka! II miejsce, puchar i nominacja do udziału w Mistrzostwach Polski.

Nagrody w konkurencjach DUO/TRIO, to medale trzech kolorów. Nasza trójka dostała II miejsce, medale koloru srebrnego i nominację do udziału w Mistrzostwach Polski.

Ważne jest, że ten sukces udało się osiągnąć w niespełna pół roku pracy z nową instruktorką.

Dziewczęta mocno i wytrwale pracowały, aby uzyskać takie rezultaty, ale nie będą mogły zbyt długo odpoczywać, bo Mistrzostwa Polski odbędą się w Kędzierzynie - Koźlu w dniach 22-24 maja 2015 roku. Apetyt na sukces został zaostrzony, ale tam już nie ma słabych zespołów. My też jesteśmy przecież w gronie ośmiu najlepszych (w tej kategorii wiekowej - juniorki ) w kraju. I tak trzymać!

Nie wszystkie dziewczęta, które są w składzie zespołu, mogły pojechać do Pustkowa, nadrobimy to w Kędzierzynie, natomiast tym razem zespół wystąpił w składzie:

z Domu Kultury w Zakrzowie – Daria Kot, Dominika Tomczyk, Zofia Filiczak, Katarzyna Węgrzyn, Natalia Bania, Zuzanna Cicha,
z Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim – Katarzyna Kuchta, Weronika Wesołowska, Julia Gawłowska, Lena Czerniak

Trio w składzie: Dominika Tomczyk, Zofia Filiczak, Natalia Bania

Instruktorem - choreografem Mażoretek jest Aleksandra Kubik, natomiast opiekunami instruktorzy Maria Strzelec i Stanisława Zielińska.

  • Niepołomickie Mażoretki wróciły z nagrodami_1
  • Niepołomickie Mażoretki wróciły z nagrodami_2
  • Niepołomickie Mażoretki wróciły z nagrodami_3
  • Niepołomickie Mażoretki wróciły z nagrodami_4
  • Niepołomickie Mażoretki wróciły z nagrodami_5
  • Niepołomickie Mażoretki wróciły z nagrodami_6

więcej fotorelacja